Maardus arutati Rail Balticu trassikoridori projekteerimist

Pressiteade

Maardu Linnavalitsuses toimus 7.juulil 2016 ühine nõupidamine, kus arutati Rail Balticu kaubaraudtee kulgemist läbi Maardu linna haldusterritooriumi ja sellega seonduvaid teedevõrgu arendamise probleeme.

Nõupidamisel osalesid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi,  Harju Maavalitsuse, Rail Balticu projekteerimismeeskonna , Harju maakonnaplaneeringu koostaja Hendrikson & Ko esindajad ning  Maardu linnapea ja linnavalitsuse spetsialistid.

Nõupidamisel arutati  peamiselt  liiklussõlmede võimalike lahendusi Rail Baltic trassikoridori ristumistel  riigimaantee ja kohalike teedega.

Põhiliseks aruteluteemaks oli   Altmetsa tee pikendus - Altmetsa, Põhjaranna ja Lao tänava ühendustee, mis lahendatakse viaduktina. Maardu Linnavalitsus esitab selles osas lähiajal oma seisukohad  Harju Maavalitsusele, mida on võimalik arvestada maakonnaplaneeringu koostamisel.

Harju maavanem võttis vastu Harju maakonnaplaneeringu „Rail Balticu raudtee trassi koridori asukoha määramine" ning korraldab maakonnaplaneeringu ja maakonnaplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise (KSH) aruande avaliku väljapaneku.

Avaliku väljapaneku järgsed avalikud arutelud toimuvad Maardus  29.08.2016 kell 18:00 (asukoht – Maardu Vaba Aja Keskus; Keemikute 12b, Maardu linn).