MISA korraldab Maardus keelekohviku teemal „Noorte võimalused Eestis“

Esmaspäeval, 31. oktoobril algusega kell 18 on kõik huvilised oodatud Maardu Gümnaasiumi, kus toimub keelekohviku formaadis teavitusüritus „Noorte võimalused Eestis". Üritusel vestlevad ja jagavad vene ning eesti keeles infot Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA), Politsei- ja Piirivalveameti (PPA), Eesti Töötukassa ning Rajaleidja spetsialistid.

„Ootame kõiki Maardu ja lähiümbruse elanikke informatiivsesse keelekohvikusse, kus on võimalik kohtuda valdkonna spetsialistidega silmast silma – kuulata olulist infot, esitada küsimusi ja suhelda vajadusel ametnikega  individuaalselt. Lisaks saab osaleda keelekohvikule sarnaselt grupivestluses ja harjutada spetsialistidega suhtlemist eesti keeles edasiõppimisvõimaluste, tööotsimise ja kodakondsuse teemadel," tutvustas ürituse ülesehitust MISA nõustaja Olga Žukova.  „Eesti keele oskuse pärast muretseda ei tasu, vajadusel tõlgivad spetsialistid olulisema info, küsimused ja vastused ka vene keelde," lisas Žukova.

Üritus toimub Maardu Gümnaasiumi (Ringi 64, Maardu) saalis 31. oktoobril kella 18.00-19.30. Infoüritusel jagavad spetsialistid teavet edasiõppimise võimaluste kohta, samuti tutvustatakse karjääri- ja õppenõustamise teenust, mille kaudu venekeelsed noored saavad tuge oma õpingute jätkamiseks ning lõpetamiseks. Kohtumisel arutletakse Eestis ja välismaal töökoha leidmisega seonduvaid asjaolusid ning antakse praktilisi soovitusi oma tuleviku karjäärivalikute tegemiseks. Tutvustatakse välismaalaste seaduse ja kodakondsuse seaduse 01.01.2016 jõustunud muudatusi, mis on olulised just Eesti püsielanikkonnale. Samuti antakse ülevaade lõimumistegevustest, räägitakse Eesti Vabariigi kodakondsuse taotlemisest, eesti keele õppe ja praktika võimalustest ning ka MISA elanike nõustamise teenusest.

Lisainfot teavitusürituse kohta saab küsida ka helistades MISA nõustamiskeskuse tasuta infotelefonile 8009999 või kirjutades e-posti aadressile info@integratsiooniinfo.ee. Lisainfot leiab ka MISA kodulehelt.

Teavitusüritused toimuvad valdkondliku arengukava „Lõimuv Eesti 2020" raames, üritusi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi projekti „Eesti ühiskonnas lõimumist toetavad tegevused" vahenditest.