Maardu lasteaiad käisid Kohtla-Järvel keelekümbluse metoodikaga tutvumas

Eelmisel nädalal  toimus Maardu Linnavalitsuse eestvedamisel Maardu lasteaedade juhtkonna liikmete õppevisiit Kohtla-Järve Kirju-Mirju lasteaeda. Kirju –Mirju lasteaias töötab ka piirkondlik  eesti keele metoodikakeskus.

Ühepäevase külastuse käigus tutvuti metoodikakeskuse töö ja keelekümblusmetoodika rakendamise kogemusega Kohtla-Järvel. Maardu lasteaedade direktorid ja õppealajuhatajad vaatasid  4-5 aastaste laste hommiku-  ja rahvatantsuringi ning osalesid ümarlaua töös Kohtla-Järve kolleegidega, mis võimaldas saada vastused nende küsimustele metoodika osas.

Maardu abilinnapea Ailar Lyra sõnul oli  õppevisiit tulemuslik. "Maardu ja Kohtla-Järve jagavad palju ühist.  Meil on sarnased plaanid keeleõppe suuna arendamisel lasteaedades, sarnane on ka lastevanemate soov, et nende lapsed õpiksid koolieelses eas intensiivselt eesti keelt," sõnas abilinnapea. „Saame kolleegide kogemusest palju õppida ning liigume selle poole, et ka Maardu lasteaedades hakkaks tulevikus tööle keelekümbluse programm," lisas Lyra.

Kirju-Mirju lasteaia metoodikakeskus pakub Ida-Virumaa pedagoogidele mitmekülgset tugi ja nõustamisvõimalusi. Keskus korraldab arutelusid keeleõppe tänapäevastest põhimõtetest, keeleõppe korraldusest ja meetoditest, annab teavet ja võimaldab vahetada kogemusi kasutatavatest õppematerjalidest ja õpisisust. Samuti  viib metoodikakeskus  läbi töötubasid, korraldab erinevaid tegevusi ning koolitab piirkonna pedagooge.

Maardu lasteaedadel on  plaanis  õppevisiidid Tallinna Suur-Pae Lasteaia metoodikakeskusesse ja Tartu Mõmmiku lasteaeda, mis rakendab uudset kahesuunalist keelekümblusmetoodikat.