Maardulased saavad nüüd oma hääle anda "Kodulinn kaunimaks" konkursi parimale ideele

Detsembris kuulutas Maardu linnavalitsus välja ideekonkursi „Kodulinn kaunimaks", mille raames esitasid maardulased erinevad ideed linna paremaks muutmiseks. Parimad ettepanekud, mille kogumaksumus ei ületa 30 000 eurot viiakse reaalselt ellu. 1. veebruariks 2017 laekus konkursile 24 ideed .

Konkursi komisjon valis kõikidest esitatud ideedest välja 5, mis vastavad konkursi tingimustele, mille maksumus ei ületa 30000 eurot, mida on võimalik realiseerida 2017 aasta jooksul ning mille hooldamine ei too ebamõistlike kulusid tulevikus.

1.      Discgolfi pargi loomine metsaparki (idee esitaja Kalev Starkopf)

18 korviline discgolfi rada võimaldab üheaegselt mängida kuni sajal inimesel. Discgolfi harrastamine on väga soodne harrastus, mis ei nõua erilist ja kallist varustust. Koos rajaga püstitatakse parki infostend pargi radade kaardiga.

2.      Kellamäe pargi tiigi ümbruse korrastamine (idee esitaja Marju Vunk)

Idee on rajada Kellamäe pargis olevale tiigile piire või aed ümber mis oleks suletud, et lapsed sinna ei pääseks. Tiigi ümbruse korrastamine tõstaks pargis turvalisust ning aitaks hoida meie tiik puhtana.

3.      Spordi- ja mänguväljaku rajamine noortele ja lastele (idee esitajad Tatjana Kudrjasova)

Idee on rajada linna laste mängu- ja spordiväljak, kus oleksid eraldi kiigud kõige väiksematele maardulastele ning atraktsioonid ka vanematele lastele. Samuti rajada  ka kaasaegne spordiplats, kus noored saaksid aktiivselt ja kasuga oma vaba aega veeta.

4.      Jalgrattatee loomine Keemikute tänavale (idee esitaja Aleksandra Vilnova)

Idee on eraldada osa kõnniteest Keemikute tänaval jalgrattatee tarbeks. Idee teostamine aitab muuta liiklust turvalisemaks nii jalakäijatele kui ka rattaga sõitjatele.

5.      Koerte jalutusplatsi loomine põhjapoolsesse linnaossa (idee esitaja Valentin Petrov)

Idee on luua piirdeaiaga plats, kus koeraomanikud saaksid oma loomadega jalutada. See teeks koeraomanike elu mugavamaks ning aitaks hoida meie linna tänavad puhtana.

Iga vähemalt 16.aastane Maardu elanik saab anda oma hääle ühele ideele, mis tema arvates peab olema teostatud selle ideekonkursi raames.

Hääletamine kestab 14. veebruarist 14. märtsini 2017 ning selle tulemused avalikustatakse aprilli alguses.

Hääletada saab:

- elektrooniliselt läbi Facebooki hääletamisrakenduse  https://poll.fbapp.io/syaxem;

-avaldades oma soovi paberil ning tuues seda Maardu Linnavalitsusesse (Kallasmaa 1), Maardu Vaba Aja Keskusesse (Keemikute 12b) (paberile kirjutada oma nimi ja idee nimetus, millele te oma hääl annate).

-telefoni teel tel. 6060723

-emaili teel linnavalitsus@maardu.ee