Maardut külastas delegatsioon Prantsuse La Seyne sur Mer sõpruslinnast

Eelmisel nädalal võõrustas Maardu delegatsiooni Prantsusmaa sõpruslinnast La Seyne sur Mer, kelle esindajad kohtusid Maardu juhtkonnaga ning arutasid kahe omavalitsuse koostöövõimalusi.

„Maardu linn on laialdaselt tuntud väljaspool vabariigi piire oma tihedate sõprussidemete poolest, mis ühendavad seda paljude maailma linnadega. Prantsuse linn La Sene sur Mer on üks meie headest partneritest, kellega meil on palju ühist" – sõnas Maardu linnapea Vladimir Arhipov. "Meil on hea meel, et visiidi käigus said külalised sügavamalt tutvuda Maarduga ning mõista kohalike traditsioone ja elulaadi, mis on Vana maailma omadest niivõrd erinevad"- lisas linnapea.

Visiidi käigus tutvusid partnerlinna esindajad Maardu Linnavalitsuse tööga ja külastasid Maardu Peaingel Miikaeli Kirikut. Kohtumisel Maardu venekeelsete seeniorite klubi Orhhideja energiliste liikmetega õppisid prantsuse külalised kaasahaaravat vene rahvatantsu samme ning lõi aktiivselt tantsuproovis kaasa. Maardu rahvuskultuuri kollektiivid koos Maardu Gümnaasiumi laste kooriga korraldasid prantsuse delegatsioonile meeleoluka kontserti.

Pea 60 000 elanikkonnaga La Seyne sur Mer asub Kagu-Prantsusmaal Vahemere rannikul ning on tuntud oma laevaehituse ja turismi poolt. La Seyne sur Mer on Maardu sõpruslinn aastast 2011.