Maardus korraldatakse erivajadustega inimeste nädal

Järgmisel nädalal toimuvad Maardus erivajadustega inimestele pühendatud üritused, mille eesmärk on märgata ja väärtustada meie seas elavaid erilisi inimesi ning arutada nende aktiivse kaasamise meetodeid.

„Erivajadustega inimesed on meie silmis täisväärtuslikud kogukonna liikmed, kes väärivad tähelepanu ja tunnustust. Neil inimestel on oma olemusest tulenevalt eriline seisund ja vajadused, millega peame kursis olema ja kaasamisel arvestama," sõnas Maardu linnapea Vladimir Arhipov. "Erivajaduste inimeste nädal tutvustab nende arengu ja kaasamise seisukohalt olulisi vaba aja veetmise võimalusi ning pakub palju mõtlemisainet. Seega kõik huvilised on oodatud järgmisel nädalal Maardusse," lisas ta.

Esmaspäeval, 29. mail toimub Maardu Vaba Aja Keskuses (Keemikute 12b) kl 10.00-15.30 seminar „Erivajadustega inimeste vaba aja veetmise võimalused", mis tutvustab efektiivseid meetodeid töös eriliste inimestega. Oma kogemusi jagavad Eesti Pidemate Raamatukogu, Eesti Omastehooldajate Liit, Eesti Paraolümpiakomitee ja Käo Päevakeskus. Seminaril osalejad saavad ülevaate puuetega inimeste võimlemisrühma tegevustest Rakveres ning vaegnägijate lauatennisest, mis võimaldab nägemispuudega inimestele aktiivselt liikuda.

Teisipäeval, 30. mail kl 10.00-13. 00 toimuvad Maardu Spordikeskuse ujulas (Ringi 64a) puuetega ujujate ja paraolümpiaujujate demonstratsioonesinemised. Kolmapäeval, 31. mail kl 12. 00-15.00 saavad kõik erivajadustega inimesed mängida liikumismänge Maardu linnastaadionil (Karjääri 4). Neljapäeval, 1.juunil kl 11.00-14.00 on kõik huvilised oodatud Maardu Põhikooli (Noorte 10) tutvuma erivajaduste inimestele mõeldud lauatennise korraldamise meetoditega. Reedel, 2. juunil sõidavad Maardu erivajadustega lapsed ja Päevakeskuse puuetega hoolealused ekskursioonile Palmse mõisa, kus toimuvad murumängud, jalutuskäigud ja piknik.

Maardus on 1324 raske, sügava või keskmise puudega inimest, nendest  82 on kuni 16-aastased lapsed. Erivajadustega inimestele pühendatud nädal korraldatakse Maardus esmakordselt.