Maardu Erivajadustega Noorte Päevakeskus tähistab sel nädalal oma sünnipäeva

Täna tähistab oma 3. sünnipäeva Maardu erivajadustega noorte päevakeskus, mis loob erilistele noortele turvalise keskkonna ja parimad võimalikud tingimused ea- ja võimetekohasteks tegevusteks.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul loodi 3 aastat tagasi Maardusse erivajadustega noorte päevakeskuse, et pakkuda noortele sihipärast tegevust ja suhtluskeskkonda. „Aktiivne tegutsemine ja sotsialiseerumine mõjutab väga hästi eriliste noorte sotsiaalset toimetulekut ja rehabilitatsiooni. Kogenud juhendajad pakkuvad noortele arendavat ja jõukohast tegevust ning töötavad eriliste maardulastega eesti ja vene keeles," sõnas linnapea.

Päevakeskust külastab regulaarselt 6-8 noort, kellega koos käiakse ujumas ja jõusaalis, külastatakse näituseid ja muuseume. Nii said Maardu erilised noored käia Eesti Pangas, Teletornis ning Riigikogus. Ekskursioonidel ja väljasõitudel käimine avardab noorte maailma ning õpetab praktilisi oskusi igapäevaseks toimetulekuks. Reedeti kohtuvad noored psühholoogiga.  Päevakeskuses tegelevad noortega kaks kogenud tegevusjuhendajat Oivi Olle ja Julia Orelkova, kellega koos meisterdatakse suveniire ja tarbeesemeid, mida müüakse heategevuskontsertidel, talvekohvikutes, kevad- ja sügislaatadel.

Puuetega Noorte Päevakeskus on loodud 1. oktoobril 2014 eesmärgiga pakkuda sotsiaalteenuseid loovas ja turvalises keskkonnas raske ja sügava vaimupuudega noortele nende parima võimaliku eneseteostuse saavutamiseks. Eelmise aasta septembris rajati Maardus esimene avalik mänguväljak liikumispuuetega lastele ning selle aasta maikuus avati esimene Eestis spordiväljak liikumispuuetega inimestele, mis võimaldab lastel ja noortel aktiivselt aega veeta vabas õhus ning koos oma eakaaslastega spordiga tegeleda. Maardus on 1324 raske, sügava või keskmise puudega inimest, nendest  90 on kuni 18-aastased lapsed.