Täna tähistab Maardu omavalitsemise 26. aastapäeva

7. novembril tähistab Maardu linn omavalitsuse staatuse saamise 26. aastapäeva. Tähtpäeva puhul toimub Maardu Vaba Aja Keskuses pidulik kontsert koos vastuvõtuga, mil meenutakse linna saamislugu ja tänatakse väärikaid maardulasi nende panuse eest linna arengusse. Üritusel antakse tublidele linlastele üle 17 tänukirja ja üks teenetemärk.

Linnapea Vladimir Arhipovi sõnul tähistab 26 aasta pikkune teelõik suurt tööd selle nimel, et Maardu linn areneks ja omandaks kauni ilme. „Eakad maardulased mäletavad kindlasti seda, kui raske ja pikk oli meie linna kujunemislugu. Kulus mitu aastakümmet enne kui Maardu muutus kaasaegseks, hoolitsetud ja heakorrastatud Eesti väikelinnaks, mille elanikele on loodud kõik võimalused mugavaks ja turvaliseks eluks. See ei tulnud iseenesest, vaid nõudis mitmete maardulaste põlvkondade jõupingutusi ja linnavõimu eesmärgipärast tegevust. Suurtest ja väikestest tegudest on saanud Maardu linna ajalugu. Väga oluline on aga see, et me oleme muutunud hoolivamaks, sallivamaks ja osavõtlikumaks," sõnas tema.

Linnapea sõnul on täna igal maardulasel põhjust tunda uhkust oma linna üle. Nende aastate vältel tõestas linn oma võimekust areneda, heaperemehelikult ennast majandada ja olla jätkusuutlik. Suurt panust on tehtud linna infrastruktuuri arendamisse, ehitatud on kergliiklusteed ja õigeusu kirik, rajatud pargid ja kaasaegsed mänguväljakud. Linn arendab jõuliselt õppeasutuste õpikeskkonda - remonditakse lasteaedu ja koole, luuakse innovaatilisi arengutubasid, tuuakse koolidesse ja lasteaedadesse kaasaegseid õpetamise meetodeid ja vahendeid. Suurt tähelepanu pööratakse Maardus spordi arendamisele ja vaba aja veetmise võimaluste loomisele. Toetatakse veteranide organisatsioone, rahvuskultuuri ja puuetega inimeste ühendusi, hoolitsetakse vähekindlustatud perede ja eakate inimeste eest.

Maardu areng on toimunud tänu tublidele linlastele, kes on andnud oma suure panuse selleks, et Maardu linn omavalitsusena edukalt toimiks. Sel aastal tänukirju saavad Irina Penkina, Irina Lapteva, Elena Zayarina, Heidi Nurmela, Anu Sibrits, Valeria Vassiljeva, Lyudmila Gavrilchik, Zinaida Ivanova, Valentyna Semygailo, Svetlana Otinova, Olga Haak, Jelena Ossipova, Tatjana Petrova, Jekaterina Kankova, Jüri Kalur, Aleksei Jušinski ja Galina Tšepaikina. Maardu linna teenetemärki saab Tatjana Kisseljova pikaajalise ja kohusetundliku töö eest linna sotsiaalvaldkonnas.