Maardu linn toetab AS Kallavere Haigla poolt pakutavaid tervishoiuteenuseid 30625 euroga

Eile, 18. aprillil, sõlmis Maardu linnapea Vladimir Arhipov ja AS Kallavere Haigla juhatuse liige Jevgeni Luštšikov tervishoiuteenuste osutamise lepingu, mille mahuks on 30625 eurot.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi arvamusel ei ole Haigekassa tervishoiuteenuste finantseerimine Maardus piisav. «On oluline, et tervishoiuteenused oleksid rohkem kättesaadavad igale maardulasele oma kodulinnas, seega otsustas linn oma õla alla panna ning sõlmida AS Kallavere Haiglaga toetuslepingu "– sõnas linnapea.

„Lepingu kohaselt eraldatakse linnaeelarvest erahaiglale üle 30 000 euro Maardu elanikele Haigekassa poolt finantseerimata tervishoiuteenuste osutamise toetamiseks 2018. aastal. Vastavalt kokkuleppele pääsevad Maardus registreeritud inimesed tasuta medõdede vastuvõtule, samuti visiidile otorinoläringoloogi ja oftalmoloogi juurde ning päevaravile üldkirurgiasse"- lisas Vladimir Arhipov.

Medõdede vastuvõtt toimub tööpäevadel kl 8.00-16.00, kus patsientidele pakutakse läbivaatust, konsultatsiooni, vajadusel võõrkeha eemaldamist ja vastavat ravi, seotakse haavale side, tehakse süste ja elektrokardiograafiat. Keerulistematel juhtudel kutsutakse välja kiirabi või väljastatakse saatekiri arst-spetsialisti juurde.

Tasuta teenused on kättesaadavad inimestele, kelle elukoht rahvastikuregistri andmetel on Maardu linn.