Järgmisel laupäeval kutsub Maardu värvikale lastetranspordi paraadile

Laupäeval, 2.juunil toimub Maardus ebatavaliselt kaunistatud lastetranspordi paraad. Värvikas rongkäik stardib Nurga Kaubanduskeskusest kl 10.00.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul toimub omalaadne paraad linnas juba teist korda eesmärgil motiveerida vanemaid veeta rohkem kvaliteetaega oma lastega.  „On raske leida väärtuslikumat vaba aja veetmise viise, kui ühistegevused oma lastega. Sel põhjusel on algatused, mis panevad keskmesse perekondi ja lapsi, on Maardus alati tere tulnud, " sõnas linnapea. „Eelmist aastat meenutades julgen väita, et meie vanematel on väga rikas kujutlusvõime ja kuldsed käed – niivõrd värvirikkalt ja omapäraselt kaunistati lastekärud, jalgrattad ja lasteautod.  Kutsun teid kõiki 2.juunil Maardusse saada lõbusa rongkäigu osaks ning veeta vahvat laupäevahommikut oma lastega! " lisas ta.

Ilona Andrejeva idee viia Maardu läbi laste transpordi paraad osales ka Maardu ideekonkursil, kuid ei saanud häälteenamust.  Vaatamata sellele otsustas linnvalitsus toetada paraadi korraldamist konkursi väliselt. Eelmisel aastal kogunes Maardu peatänavale mitukümmend värvikalt kaunistatud käru, jalgratast, tõukeratast ja mänguautot.

Sel aastal kogunevad paraadi osalejad kl 10.00 Nurga keskuse juurde, kust üheskoos liigutakse peatänavat pidi Maardu Vaba Aja Keskuse juurde. Lõpp-punktis ootavad lapsi ja vanemaid  põnevad mängud animaatoritega, näomaalingud, tantsukollektiivi Dream Power esinemine ja pidulik autasustamine.

Kõige fantaasiarikkamalt kaunistatud transpordi omanikud saavad mälestuskingitused, peavõitja saab karika. Sel aastal saavad „Parima albumi" eriauhinda pered, kes pildistavad oma käru, jalgratta või lasteauto kaunistamise protsessi ning laevad oma pildid üles Facebook gruppi Paraad.

Üritust toetavad Maardu Linnavalitsus, Maardu Kultuuri- ja Infokeskus, tantsugrupp Dream Power ja Maardu Noortekeskus.