Rahvusvahelisel lastekaitsepäeval saab Maardus tutvuda Politsei ja Päästeameti tehnikaga

Reedel, 1.juunil kell 10 tähistatakse Maardus Kellamäe pargis rahvusvahelist lastekaitsepäeva, kuhu on oodatud lapsed ja täiskasvanud.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul, ei ole lastekaitsepäev vaid lastele mõeldud lõbus üritus. „Sellel päeval me tahame pöörata tähelepanu laste olukorrale perekonnas ja ühiskonnas, rääkida nende probleemidest ja raskustest, millega lapsed puutuvad kokku ning tuletada kõigile meelde, kui tähtis on seista laste õiguste eest", - sõnas linnapea.

„Laste heaolu sõltub eelkõige meist, täiskasvanutest ning sellest, millised tingimused me lastele loome. Maardu linnavalitsuse üheks olulisemaks prioriteediks on perede heaolu ja sotsiaalsete garantiide tagamine ning hariduse valdkonna arendamine. Ma kutsun teid kõiki meie rõõmsale üritusele meelde tuletada, et oleme pärit lapsepõlvest!", - lisas  Vladimir Arhipov.

Lastekaitsepäeva päevakavas on erinevad meelelahutused ja tasuta batuudid lastele, põnevad mängud ja konkursid. Külaliste jaoks esinevad kohalikud tantsukollektiivid. Kõik huvilised saavad tutvuda Politsei-, Päästeameti ja Kaitseliidu töö ja tehnikaga. Nii lapsed, kui ka täiskasvanud saavad läbida takistusriba ning osaleda loomingulistes konkurssides, mis toimuvad Maardu Noortekeskuse telgis. Kõige aktiivsemad osalejad saavad auhindu.

Lastekaitsepäeva tähistamine jätkub ka laupäeval, kui Maardus toimub värvikalt kaunistatud laste transpordi paraad. 2.juunil kogunevad paraadi osalejad kl 10.00 Nurga keskuse juurde, kust üheskoos liigutakse peatänavat pidi Maardu Vaba Aja Keskuse juurde. Lõpp-punktis ootavad lapsi ja vanemaid  põnevad mängud animaatoritega, näomaalingud, tantsukollektiivi Dream Power esinemine ja pidulik autasustamine.

Igal aastal 1.juunil tähistatakse  maailmas rahvusvahelist lastekaitsepäeva, mille puhul toimub palju  kultuuri- ja meelelahutussündmusi. See tähtpäev on meeldetuletus ühiskonnale lapse õiguste kaitsmise vajadusest, et meie lapsed kasvaksid õnnelikud, õpiksid, tegeleksid oma lemmiktegevustega ning et tulevikus nendest saaks head lapsevanemad ja aktiivsed ühiskonna liikmed.