Maardus investeeritakse sel aastal koolide ja lasteaedade remonti ligikaudu 1.7 mln eurot

Sel suvel teostati Maardu lasteaedades ja koolides mahukaid remonditöid, mille tulemusena ootavad meie lapsi septembri algul turvalisemad, kaasaegsemad ja mugavamad õpperuumid.

"Kaasaegse ja turvalisema õppekeskkonna loomine on üks suurimatest prioriteetidest linnavalituse töös. Koos riigi ja EL struktuurfondide toetusega investeeritakse 2019. aastal Maardu lasteaedade ja koolide remonti ca 1,7 mln eurot, mis on läbi aegade suurim summa", - ütles Maardu linnapea Vladimir Arhipov.

Maardu Gümnaasiumis vahetati täielikult välja elektritoitesüsteem C ja A korpustes, lisaks sügise jooksul paigaldatakse hoonesse uued tuletõkkeuksed ning staadionile uus valgustus. Maardu Põhikool läbis sel suvel põhjaliku remondikuuri – uue ilme said 3. korruse kabinetid, saal, koridor ja muud ruumid, Kallavere Keskkoolis paigaldati aga tuletõkkeuksed ja remonditi kabinetid.

Mahukad remonditööd viidi lõpule ka Maardu koolieelsestes lasteasutustes. Lasteaias Rukkilill renoveeriti ja soojustati fassaadi, vahetati kütte- ja ventilatsiooni süsteemid, osaliselt renoveeriti ka elektrisüsteemi. Lasteaias Rõõm remonditi kaks trepikoda, kolm verandat ja kanalisatsiooni torustik. Sipsikus uuendati elektrisüsteemi, lasteaia lapsed saavad nüüd rõõmustada uue seiklusraja üle.

Eelmisel aastal ehitati Maardus valmis ka uue Muuga lasteaeda, mis sai esimeseks munitsipaalehitiseks viimastel aastakümnetel. Selleks oli eraldatud üle 2 millioni eurot, millest 1 292 000 eurot eraldas Euroopa Regionaalarengu Fond.