Uudised ja teated

« Tagasi

Nädalavahetusel toimub Maardus kuulus sügislaat

Juba eeloleval nädalavahetusel, 7.-8. septembril toimub Maardu Kellamäe pargis 18. korda traditsiooniline sügislaat-festival. Kogu nädalavahetuse jooksul esinevad laval järjest mitmesugused loomingulised kollektiivid; ürituse külastajad, nii noored kui ka vanad, suudavad leida endale midagi meelepärast.

"Sel aastal on meie pidu pühendatud perekonna ja pereväärtuste teemale ning see pole juhus. Nagu teada, on Maardu kuulus oma mitmekultuurilisuse ja mitmepalgelisuse poolest. Selle elanikud püüavad ühe suure perena elada rahus ja sõpruses. Perekond on oluline igale inimesele, olenemata vanusest, emakeelest ja rahvusest," leiab Maardu linnapea Vladimir Arhipov. "Tulge meile külla - alustage sügist Maardu laadalt!" lisas ta.

Esimese õhtu staarideks on legendaarne vene ansambel DEMO ja Eesti-Ukraina folkgrupp Svjata Vatra. Lisaks astuvad esimesel päeval lavale Odessa pereansambel Zotovitš ja noorte popgrupp Around The Sun koos vokaalkonkursi Bravo võitja Alika Milovaga. Teisel päeval toimub laval folkloorikollektiivide kontsert, moele pühendatud teemakontsert, esinevad ansambel Mostband, laulja Margarita Kustinskaja ja kuulsa Eesti akrobaadi Vello Vaheri tsirkusekool. Esimene päev lõpeb suurejoonelise ilutulestikuga kl 22.55.

Muidugi ei toimuks laat ilma sadade kauplejateta, kes ei lakka hämmastamast ja rõõmustamast Maardu elanikke ja külalisi oma kaupadega. Laadal saate osta kohalike ja külalismüüjate ning -käsitööliste tooteid ja teenuseid alates meest, näputööst ja maitseainetest kuni kosmeetika ja haruldaste maiustusteni. Jõudu saab kosutada tänavakohvikutes, mis pakuvad külastajatele traditsioonilisi roogi eri rahvusköökide menüüst.

Lastele pakutakse arvukalt atraktsioone ja meelelahutust, täiskasvanud aga saavad osta meelepäraseid kaupu ja vaadata loominguliste kollektiivide esinemisi. Laupäeval esitleb Soome kui EL-i eesistujariigi saatkond oma boksis külastajatele säästva arengu, tooraine korduvkasutamise uuenduslike ja keskkonnasõbralike ideede näitust.

Tulge sellel nädalavahetusel Maardusse laadale, tundke sügisest rõõmu!

Laada programm:

laupäev, 07.09.2019

pühapäev, 08.09.2019