Korteri üürnikud saavad ennast Maardu elanikeks registreerida ilma korteri omaniku loata

Linnavalitsus tuletab meelde, et üürilepingu sõlmimisel annab omanik üürnikule seadusliku õiguse seal korteris elada ning seega on igati korrektne, kui üürnik ka enda elukoha sinna korterisse registreerib.

NB! Omanik ei saa keelata inimesel üüripinda oma elukohaks registreerida. Üürnikul on õigus majutada ja registreerida temale üürile antud eluruumi ka oma abikaasat ja alaealisi lapsi.

Rahvastikuregistri seaduse järgi peab inimene, kes muudab oma alalist elukohta, ennast registreerima 30 päeva jooksul uuele aadressile. Üürnikul on elukoha registreerimiseks vaja kas omaniku nõusolekut või kehtivat üürilepingut.

Üürileping on kehtiv juhul, kui üürile andja on eluruumi omanik või kaasomanik. Juhul kui omanike on mitu, siis peab leping olema allkirjastatud kõikide omanike või volitatud isikute poolt. Elukoha registreerimise kuupäeval peab üürileping olema kehtiv.

Maardu linna elanike registrisse kandmiseks tuleb pöörduda Maardu Linnavalitsuse elanike registrisse aadressil Kallasmaa 1, kab. 103, tel. 6060705. Kaasa palume kindlasti võtta isikut tõendav dokument.

Registreerida Maardu elanikuks on võimalik läbi riigiportaali www.eesti.ee , emaili teel ja tavalise postiga. Rohkem infot saab lingil https://maardu.kovtp.ee/et/elukoha-registreerimine