Laste turvalisus mänguväljakutel

Kevad on saabunud ning lapsed veedavad üha rohkem aega värskes õhus. Paraku võivad mänguväljakutel mängimisega kaasneda riskid ja vigastused.

Laste turvalisuse olulisust ei tohi alahinnata, ega unustada, sest igaühele meist, täiskasvanutele, on mäng olnud riski hindamise esimeseks koolituseks. Puhkealal, millel risk on hoolikalt kontrollitud, õpivad lapsed iseseisvalt, mis on neile turvaline ja mis mitte. Lähiajal kontrollib linnavalitsus koostöös sõltumatu eksperdiga põhjalikult kõikide avalike mänguväljakute vastavust turvalisuse ja tehnilistele nõudmistele, samuti paigaldatakse Maxima XX juures asuva kiigu juurde infostend vanusepiirangu, turvalisuse reeglitega jms.

Lapsega mänguväljakule minnes peaks iga lapsevanem veenduma, et mänguväljak on lapsele mängimiseks ohutu. Selleks on tarbijakaitseamet välja andnud lapsevanematele infovoldiku http://www.tja.ee/public/documents/Toostuohutus/Ehitus/Manguvaljakute_infovoldik.pdf , kus antakse juhiseid kuidas mänguväljakut enne kasutamist kontrollida ja kuidas mänguväljakul käituda. Vanemate lastega peab lapsevanem vestlema ning seletama neile kuidas peab käituma mänguväljakul ning milliste ohtudega peavad nad arvestama.

NB! Pidage palun meeles, et pole võimalik rajada mänguväljakut, kus lapsed iialgi viga ei saa, kuid teadliku tegutsemise korral on vigastusi võimalik vältida.

Lastele ohtlikke  olukordi märgates (nt. lahti tulnud, vigastada saanud või puuduvad detailid, roostes või purunenud käepidemed, laiali vajunud alused, pinnakattematerjali puudumine, jne.) märgates informeerige linnavalitsust emaili teel linnamajandusosakond@maardu.ee või telefonil 6060737.

Soovime tervist ja õnnelikku lapsepõlve meie lastele!