Uudised ja teated

« Tagasi

Laupäeval toimub Maardu lähistel Hansaviimistluse Fosforiidi jalgrattasõit

 

Jalgrattavõistlus toimub 22. aprillil 2017, algusega kell 12:00 Maardu Spordikeskuse kõrval.

Distantsid:

  • MTB sõit (50 km, sh 4 kiiruskatset)
  • Fatbike sõit (50 km, sh 4 kiiruskatset)
  • Cyclokrossi sõit (50 km, sh 4 kiiruskatset)
  • Giidiga elamussõit (fosforiidipiirkonna ja ajaloo tutvustus ca 2h)

Ajakava:

  • Numbrite väljastamine ja kohapeal registreerimine 10:00 kuni 11:30
  • Start võistlussõitudele ja giidiga elamussõidule kell 12:00
  • Parimate autasustamine kell 15:00
  • Võistluskeskus suletakse, võistluspäeva lõpp kell 16:00

Parkimine:

Võistlejatel palume parkida autod võistluskeskuse lähedusse vastavalt Kallavere asumis kehtivale parkimiskorraldusele.

Soojendamine:

 Kiiruskatsete lõikudel on väjaspool oma võistlussõitu sõitmine keelatud. Austagem kaasvõistlejaid ning laskem neil häirimatult oma võistlusele keskenduda.

Võistlusformaadi iseloomustus:

Võistlussõitude rada kujutab endast ühte suurt ca 50 km pikkust ringi Maardus ja Jõelähtme vallas, endistel fosforiidialadel. Rada pole aga terves ulatuses võistlus - võistlejatele antakse stardis kätte kaardid, kus on ette antud liikumismarsruut ja tähistatud kiiruskatsete asupaigad. Võistlejad liiguvad rahulikult enda poolt valitud tempos kiiruskatseteni, kus võetakse aega ning mille läbimise aegade summeerimise teel selgitatakse paremusjärjestus. Ajavõtt algab, kui rattur ületab endale meelepärasel ajal kiiruskatse algusjoone ning lõppeb, kui rattur ületab kiiruskatse lõpujoone. Kokku on rajal 4 kiiruskatset.

Giidiga elamussõit kujutab endast aga rattamatka/ekskursiooni endistel fosforiidialadel, kus giid räägib ja tutvustab inimestele põnevaid paiku ja nende ajalugu.

Autasustamine:

Fosforiidi sõidul autasustatakse nii MTB sõidu, fatbike sõidu kui ka cyclokrossi sõidu absoluutarvestuse kolme parimat meest ning ühte kiireimat naist. Täiendavalt autasustatakse ka iga vanuseklassi võitjat.

Muud olulist:

EventRent sari on meelelahutuslik ja mänguline võistlusformaat harrastusratturitele. Aita meil võistlust edasi arendada ning kutsu ka oma sõbrad osalema.

Juhime tähelepanu, et kuigi korraldajad annavad endast maksimumi võistlejate ohutuse tagamiseks, kaasneb rattaspordiga traumade ja rattavarustuse purunemise oht. Starti asumisega kinnitab iga võistleja, et on kaasnevate ohtudega kursis ning õnnetuse korral vastutab tagajärgede eest ise, esitamata korraldajatele mistahses vormis kahjunõudeid.  

Lisainfo:   Mihkel Reile

                      Ürituse peakorraldaja

                53422196

                www.aerobike.ee