Linnapea kohtus Maardu töötutega

Linnapea Vladimir Arhipov kohtus täna Maardu töötutega, kes osalevad tööharjutuse koolitusel, et arutada nende tööturule sisenemise võimalusi ja koguda ideid töötuse probleemi efektiivsemaks lahendamiseks linna tasandil. Inimestele tutvustati Maardu linna poolt osutatavaid sotsiaalseid teenuseid ning tööotsingu võimalusi.

„Munitsipaalelamute ehitamine, linna aktiviseerimiskeskuse loomine pikaajalistele töötutele, tööpraktika linna ametiasutustes ja uute töökohtade loomine on küsimused, mille lahendamisega linnavalitsus tegeleb lähimas ja pikemas perspektiivis," - ütles Vladimir Arhipov kohtumise tulemusi kommenteerides.

Tööharjutus on pikka aega töölt eemal olnud inimese jaoks esimene samm uuesti tööturule tagasi naasmiseks. Tööharjutusel tehakse kergemaid töid, mis ei nõua erialaseid teadmisi või milleks vajalikud oskused on omandatavad tööharjutuse käigus juhendaja nõustamisel ja juhendamisel. Grupitöö käigus arendatakse tööotsimisoskusi ning töö otsimist toetavaid sotsiaalseid oskusi, antakse ülevaade kohalikust tööturust ja külastatakse tööandjaid. August 2016 seisuga on Maardus registreeritud 352 töötut.