Uudised ja teated

« Tagasi

Maardu delegatsioon külastas eelmisel nädalal Sankt-Peterburgi

 

Möödunud nädala lõpus viibis Maardu linna delegatsioon ametliku visiidiga Peterburi Kalinini linnaosas, millega Maardut seovad pikaajalised sõprussidemed ning möödunud suvel allkirjastatud majanduse, hariduse ning sotsiaalvaldkonna koostööleping.

Kahepäevase visiidi käigus kohtusid Maardu Linnavalitsuse ja volikogu liikmed Kalinini linnaosa juhtidega ning arutasid spordi valdkonna järgmise aasta koostööplaane ning tutvusid Kalinini linnaosa kultuuri ja tervisespordi keskusega. Antud asutus on piirkonna peamine keskus, mis koordineerib rohkearvuliste spordisektsioonide tööd, kaasab kohalike elanike erinevatesse tegevustesse ning korraldab kohalikke tervisespordi üritusi. Keskuse juures töötab spordimeditsiini osakond, mis annab konsultatsioone ja  metoodilisi nõuandeid spordiorganisatsioonidele ja asutustele ning viib läbi spordialaseid seminare.

Spordikeskuse tegevushaare on väga lai, mis pakub kõigile erinevas vanuses inimestele võimalust valida endale sobiv spordiala. Suurt tähelepanu pööratakse lastele, kelle jaoks keskuses töötavad jalgpalli, minijalgpalli, sambo, boksi, võrkpalli ja korvpalli huviringid. Väga huvitav oli tutvuda tegevustega, mis on suunatud eakatele inimestele, kes regulaarselt tegelevad kepikõnni-, võrkpalli- ja üldfüüsiliste harjutustega ning osalevad oma meeskondadega aktiivselt piirkonna spordiüritustel.

Kalinini linnaosa elanikele korraldatakse pidevalt erinevaid spordivõistlusi töökollektiividele ja peremeeskondadele mitmetel aladel ning laste meistrivõistlusi lauahokis „Sina oled mängus". Samuti korraldatakse lahtisi cheerleadingu meistrivõistlusi noortele ja lastele ning linnavõistlusi riskigrupi laste koondmeeskondadele „Lõbusad stardid". Kõige pisematele, kes alles alustavad oma sporditeed, toimuvad pidulikud ja värvikad sportlaseks pühitsemise üritused. Spordivaimus tähistatakse keskuses eakate päeva, emadepäeva ja teisi üldrahvalikke tähtpäevi.

Tähelepanuta ei jää ka erivajadustega inimesed, kelle jaoks töötavad keskuses kaks adaptiivse kehakultuuri sektsiooni, kus tegeletakse spetsiaalsete harjutustega, mis on suunatud isiku psühho-füüsilise rehabilitatsioonile ning sotsiaalsele kohanemisele. Siinkohal tasub märkida, et Peterburi Peter Lesgafti nimelise Kehakultuuri Akadeemias töötab adaptiivse kehakultuuri teaduskond, mis valmistab ette kvalifitseeritud spetsialiste tööks erivajadustega inimeste rehabilitatsioonis.

Spordikeskust rahastatakse riigieelarvest ning kõik sportlikud tegevused on piirkonna elanikele tasuta. Meeldivaks üllatuseks oli riigi ja linnaosa spordikeskuse vaheline tihe ja tõhus koostoimimine, tänu millele on linnaosa spordielu korraldamine kõrgel professionaalsel tasemel. Keskus teeb aktiivset koostööd huvi- ja üldharidusasutustega spordi- ja tervisespordi ürituste korraldamisel ning samuti kaasab andekaid noori aktiivseks sportimiseks.

Visiidi teisel päeval toimus keskuses spordifestival Sõpruse karikale, kus sai võistelda minijalgpallis, võrkpallis, dartsis, laskmises elektroonilisest relvast ja lauatennises. Meie Maardu esindus katsus jõudu Kalinini rajooni juhtkonna võistkonnaga ja Kalinini rajooni sõpruslinnade-rajoonide Kiriši ja Malaja Višera esindustega. Meie vastased üllatasid oma suurepärase sportliku vormiga, kuid pingelises võitluses saavutas Maardu meeskond tubli võidu võrkpallis ja dartsis aga laskmise esikoha pidi loovutama meeskonnale Kirišist. Minijalgpalli võistluses saavutasime kolmanda koha, mis kindlustas meie meeskonnale üldarvestuses väärika teise koha. Nii kõrge tulemus kahtlemata rõõmustab meid ning motiveerib regulaarselt treenima võrkpallis ja minijalgpallis, et järgmisel korral tulla koju esikohaga.

Kohtumine Kalinini rajooni kolleegidega oli väga hariv ja kasulik. Ammutasime uusi ideid, kuidas korraldada linna spordiüritusi ning kaasata noori. Kogemuste vahetamine ja suhtlemine oma ala professionaalidega annab alati palju mõtteainet ning aitab oma senist tööd ümber mõtestama. Täname Peterburi Kalinini rajooni juhi esimest asetäitjat Sergei Timofejevit kutse ja sooja vastuvõtu eest ning loodame, et konstruktiivne koostöö Peterburiga jätkub järgmisel aastal.