Maardu ideekonkursi „Kodulinn kaunimaks“ võitis mängu- ja spordiväljaku rajamise idee

14. märtsil lõppes ideekonkursi „Kodulinn kaunimaks" parima idee hääletamine, mis toimus elektrooniliselt läbi Facebook keskkonna, telefoni teel ja Maslenitsa rahvaüritusel. Iga Maardu elanik sai anda oma hääle ühele ideele, mis tema arvates peab olema teostatud selle ideekonkursi raames. Kõige rohkem maardulaste hääli sai mängu- ja spordiväljaku rajamise idee.

„Tahan tänada kõiki inimesi, kes ideid esitasid ja hääletamises osalesid, juhtides linnavõimu tähelepanu sellele, millest Maardus puudust tuntakse"- teatas Maardu linnapea Vladimir Arhipov. „Hääletamisaktiivsus oli väga kõrge – parima idee väljaselgitamises osales kokku 703 maardulast. Nendest 545 inimest hääletasid Facebookis ning 158 häält laekus telefoni teel ja paberkandjal" – lisas Vladimir Arhipov.

Hääled jagunesid järgmiselt:

1. Spordi ja mänguväljaku rajamine noortele ja lastele - 339 häält
  2. Koerte jalutusplatsi loomine põhjapoolsesse linnaossa - 124 häält
  3. Kellamäe pargi tiigi ümbruse korrastamine - 113 häält
  4. Disc-golfi mängurada metsapargis –73 häält
  5. Jalgrattatee Keemikute tänaval – 54 häält

Vastavalt maardulaste soovile rajatakse 2017. aasta jooksul linna uus mänguväljak Veeru ja Nurga tänavate ristmikule, kuhu paigaldatakse kiike, ronimisvõrke, karuselle ja treenimisvahendeid nii väikestele kui ka suurematele lastele ja noortele.

Konkurss näitas selgelt, et linlased vajavad uusi kohti oma vaba aja veetmiseks värskes õhus, seega otsustas linnavalitsus lisaks suunata täiendavaid vahendeid  juba olemasolevate mänguväljakute täiendamiseks. Nii saavad Avar tänaval ja Kellamäe pargis asuvad mänguväljakud uued ronimisvõrgu püramiidid lastele vanuses 5-15 aastat. Kellamäe pargis ja lasteaed Rukkilille lähedal asuvatele mänguplatsidele püstitatakse täiendavad kiigud ning puuetega lastele mõeldud väljak saab juurde uued spordikonstruktsioonid. Noortele inimestele ehitatakse sel aastal kaasaegne skate-park. Kokku suunatakse laste mängu- ja spordiväljakute rajamisse ja uuendamisse sel aastal ligikaudu 210 000 eurot.

Detsembris 2016 kuulutas Maardu linnavalitsus välja ideekonkursi „Kodulinn kaunimaks", mille raames esitasid maardulased erinevad ideed linna paremaks muutmiseks. Linnaelanike kaasati Maardus linnaeelarve koostamisse esimest korda.