Maardu Kodukeskusest saab rajooni suurim kaubandus- ja vabaajakeskus

23. oktoober 2015 09:44

Brave Capitali kontserni kuuluv Barensholm OÜ allkirjastas Ramm Ehituse OÜ-ga projekteerimis- ja ehituslepingu Maardu Kodukeskuse täielikuks renoveerimiseks eesmärgiga rajada piirkonna suurim kaubandus- ja vabaajakeskus.

Brave Capitali juhatuse liikme Veljo Kuuse sõnul on 17 000 elanikuga Maardu linn väga suure kaubanduspotentsiaaliga piirkond. "Maardu on Eestis üks vähestest linnadest, mille elanikkond on viimase kümne aastaga kasvanud. Lisaks Maardu linnale on Maardu Kodukeskuse teeninduspiirkonnaks ka Muuga aedlinn ja Jõelähtme vald. Orienteeruv püsielanike arv antud teeninduspiirkonnas on 30 000 inimest. Suveperioodil lisanduvad teeninduspiirkonda veel Maardu ümbruses suvilapiirkondades puhkavad inimesed. Üllatuslikult häid kasvunumbreid näitavas piirkonnas läänelikele standarditele vastav kaasaaegne kaubandus-ja vabaajakeskus puudub. "

"Kui täna ostavad Maardu linna elanikud kestvuskaubad nagu elektroonika, riided, mänguasjad, jalatsid jms toidukaupluste tööstusosakondadest ja Tallinnast, sest vastavad poed piirkonnas puuduvad, siis peale uue keskuse avamist pakume kohalikele suuremaid vaba aja veetmise, ostlemise ja asjaajamise võimalusi kodu lähedal. Maardu Kodukeskuse ankurüürnikuks on  Selver, kellega oleme 1600 m2 suurusele pinnale sõlminud pikaajalise rendilepingu. Praegu hoones asuv Swedbank jätkab ehituse ajal tegevust.," ütles Kuusk.

„Maardu linn on huvitatud kaasaegse kaubanduskeskuse rajamisest. Olemasolevad kaubanduskeskused ei rahulda elanikkonna kasvavaid nõudeid. Maardu on alati huvitatud investeeringutest linna tehnilisse ja sotsiaalsesse infrastruktuuri, sealhulgas kaubandus-teenindussfääri arengusse," ütles Maardu abilinnapea Rein Meel.

„Üha kasvav nõudlus ja see, et uuenev kaubanduskeskus paikneb linnasüdames ning on linna  suurim, annab Maardusse laienemiseks meile suurepärase võimaluse," rääkis Selveri keti juht Kristi Lomp.

„Maardu elanikud ootavad uue kaupluseketi lisandumisel ennekõike senisest suuremat valikut kodumaiste tootjate kvaliteetseid toidukaupu. Lisaks tahame maardulastele pakkuda Selveri Köögi maitsvaid kulinaar- ja kondiitritooteid aga ka igapäevaseid esmatarbe- ja tööstuskaupu. Kokku leiab tulevasest supermarketist ligi 10 000 erinevat toodet." Ta lisas, et Selver annab linnas tööd üle 30 inimesele.

Maardu Kodukeskusesse tuleb ligikaudu 6500 m2 esmaklassilist kaubanduspinda kahele maapealesele korrusele ja soklikorrusele ning 120 parkimiskohta kaubandus- ja vabaajakeskuse ees asuvasse parklasse.

"Tuleva aasta detsembris  avatava kaasaaegse Maardu Kodukeskuse rajamine saab teoks tänu tihedale koostööle Maardu linnavalitsusega. Brave Capitali investeeringute kogumaht projekti on 2,7 miljonit eurot. Keskuse kaubanduspindade üürile andmisega tegelevad Nordic Brokers ja Colliers. Maardu Kodukeskuse kuvandi loomisel on algusest peale osalenud projekbüroo Sirkel & Mall OÜ. Keskuse teostust juhib Brave Capitali arendusosakond," lisas Kuusk.

Brave Capital on Eesti ja väliskapitalil põhinev investeerimisettevõte, mis tegeleb erinevate varade ja osaluste soetamisega ning projektide finantseerimisega. Brave Capitali portfelli suurus on ca 100 miljonit eurot.