Maardu linn mälestab Georgi Bõstrovi tema sünnipäeval

Täna tähistaks oma 72. sünnipäeva Maardu kauaaegne linnajuht Georgi Bõstrov, kes oli aastakümneid silmapaistev poliitik ja andekas liider ning kes andis suure osa oma elust ja energiast Maardu linna heaolule ja arengule.

Paljud linnaelanikud pöördusid Maardu Linnavalitsuse poole sooviga jäädvustada Georgi Bõstrovi mälestus ning püstitada Kellamäe parki mälestusmärk-skulptuur. „Georgi nimi on igaveseks läinud Maardu linna ajalukku ning jääme mäletama kõike head, mida ta linna heaks tegi. Tema auks püstitatud skulptuur võib kujuneda üheks linna sümboliks, mille juurde leiavad tee nii kohalikud kui ka külalised,"- ütles Maardu linnapea Vladimir Arhipov.

Mai kuus välja kuulutatud ideekonkursile laekus 3lt skulptorilt kokku 10 eskiisi, millega sai tutvuda Maardu Vaba Aja Keskuses (Keemikute 12b). Ausamba komisjon valis esitatud töödest parima ning kuulutab võitja nimi välja kontserdil, mida Maardu Linnavalitsus korraldab Georgi Bõstrovi mälestuseks  15. oktoobril kl 17.00 Maardu Vaba Aja Keskuses.

Ausamba püstitamise kulud kaetakse suuremas osas linna eelarvest. Paljud linnaelanikud on avaldanud soovi osaleda isiklike rahaliste annetustega Georgi Bõstrovi mälestuse jäädvustamises. Seetõttu avaldab Maardu Linnavalitsus konto numbri, kuhu saab iga soovija teha omapoolse vabatahtliku rahalise annetuse:

Saaja:      Maardu Linnavalitsus
Konto nr:   EE141010002031289008