Maardu linnapead saadab täna töövari

Täna, 21. novembril, veedab Maardu linnapea Vladimir Arhipov oma tööpäeva töövarju seltsis. Sel aastal on linnapea töövarjuks Maardu Gümnaasiumi 11. klassi õpilane Valeria Šinkareva, kes saadab linnapead kogu tänase tööpäeva vältel, tutvudes tema tegemiste ja kohustustega.

«Mul on hea meel, et noored inimesed tunnevad huvi kohaliku omavalitsuse töö vastu. Näitame heameelega igaühele kuidas kohapeal lahendame aktuaalseid probleeme, kuidas planeerime oma tegevust ja kaasame inimesi otsustamisprotsessidesse," sõnas Vladimir Arhipov. „Mida rohkem on meie linnas aktiivseid ja uudishimulikke noori, seda rohkem on meil kindlust selles, et meie linna tulevik on kindlates kätes," lisas ta.

Valeria Šinkareva on aktiivne noor neiu, kes tunneb huvi poliitika vastu ning peab oluliseks inimeste ühiskondlikku aktiivsust. Ta on Maardu Gümnaasiumi õpilasomavalitsuse liige juba neljandat aastat ning ka Maardu linna noortevolikogu aktiive liige. Ühtlasi panustab ta kooli kõrvalt vabatahtlikuna noorteorganisatsiooni MTÜ  Targad Noored tegemistesse, aidates korraldada kooli- ja linnaüritusi. Oma tulevikku näeb tänane linnapea töövari sotsioloogia valdkonnas, soovides panustada oma linna arengusse.

„Kuuldes võimalusest saada töövarjuks, ma pöördusin kohe linnavalitsusse, sest teadsin kindlalt, et soovin saada linnapea varjuks. Arvan, et tema töö on kõige keerulisem, vastutusrikkam, aga sellegipoolest ka huvitavam," sõnas Valeria. „Loodan, et saan väga kasuliku kogemuse, mis aitab teha õige valiku oma tulevikuameti kohta ja saada paremini aru kuidas toimib meie kohalik omavalitsus," lisas ta.

Töövarjupäeva projekti raames saab iga noor inimene jälgida ettevõtja, ametniku või spetsialisti tööpäeva. Töövarju kogemus annab hea võimaluse tutvuda lähemalt huvipakkuva ametiga ning sellele tuginedes teha edasisi valikuid töö või haridustee valikul.