Maardu poliitikud osalevad aktiivselt Riigikogu valimistel

15. jaanuaril lõppes  tähtaeg kandidaatide registreerimiseks Riigikogu valimisteks 1. märtsil 2015. Oma kandidaadid on esitanud ka Eestimaa Ühendatud Vasakpartei eesotsas kauaaegse Maardu linnapea Georgi Bõstroviga.

Georgi Bõstrovi pöördumine noorte valijate poole

Noortele valijatele,
samuti nende vanematele ja
võib olla isegi vanaemadele ja vanaisadele,
keda huvitavad noorte elluastujate probleemid.

Kallid sõbrad!

Tänane Eesti riik ei ole just eriti sõbralik noorte inimeste suhtes. Täpsemalt öeldes, ta on ükskõikne noorte muurede suhtes ja suhtub rahulikult noorte lahkumisse teistesse riikidesse parema elu otsingutel. Põhimõte on lihtne – elukorraldus on teie mure.

Kui vanematel on oma äri, siis saavad nad oma tütred või  pojad tööle rakendada oma pereäris (juhul kui on tööd ja on võimalik rakendada nende saadud haridust).  Aga kui ei ole – siis on riigil ükskõik, kus ja millega hakkavad noored tegelema.

Meie riigis ei ole esimese töökoha seadust ega ka soodustusi tööandjatele, kes võtavad noori tööle oma esimesele töökohale. Riik ei soodusta elamukooperatsiooni, mille abil saaks lahendada mitte ainult noorte perede eluaseme  probleemid, vaid  ka kaasa aidata  seal töökoha saamisele.

Riigil ei ole programmi, mis aitaks noori kolledžite ja ülikoolide lõpetajaid tööle riigisektoris (nn sotsiaalsete liftide programmi).  Riik ei loo noortele tasuta erialase ettevalmistuse süsteemi garantii alusel töö saamiseks eraettevõtluses. Riik ei hoolitse selle eest, et luua  infosüsteem tööle saamise võimalustest 3 ja 5 aasta pärast, et põhikooli ja gümnaasiumi lõpetajad orienteeruks töösaamise võimalustes peale järgmise haridusastme omandamist.

Mina, Maardu Linnavolikogu esimees Georgi Bõstrov, andsin oma nõusoleku kandideerida Riigikogu valimistel 1. märtsil.  Ja ma soovin oma valimisprogrammis kajastada eelkõige noorte huve, kuna ilma neid arvestamata,  jääb elu riigis seisma ja praegused valitsejad (eelnevalt täites oma taskud) lasevad jalga.

Seetõttu ma pöördun Teie kõigi poole: palun aidake mul koostada selline programm.
Saatke aadressile: Kallasmaa 1, 74111 Maardu või e-postiga: linnavalitsus@maardu.ee

1. Oma ettepanekud, mida te peate vajalikuks, mida riik peaks tegema noorte jaoks? Ärge häbenege – saatke suuri ja väikeseid ettepanekuid. Ärga kartke olla kvalifitseerimata. Kirjutage mida arvate.
  2. Kirjeldage oma kogemusi tööle saamisel.
  3. Kirjeldage oma raskusi igapäevaelus või kaubandus- ja teenindusvaldkonnas.
  4. Tooge välja  Maardu elanike konkreetsed probleemid, mida Teie arvates saaks lahendada linnavalitsus.

Iga vastuse saatnud autoriga võtavad ühendust minu abilised või mina isiklikult. Kuid palun, ärge unustage ära märkida kuidas saab teiega ühendust.Aga kui keegi tahab olla anonüümne, siis palun väga, kirjutage anonüümselt.

Kallid sõbrad, loome üheskoos sellise kuvandi, millist riiki me soovime näha.

Tänan ette kõiki, kes vastavad sellele üleskutsele.

Georgi Bõstrov
19. jaanuar 2015