Maardu sai esimese avaliku WIFI ala

Septembri algul lõi Maardu Linnavalitsus linna avaliku WIFI ala. Nüüdsest saavad maardulased ja linna külalised kasutada tasuta traadita võrku Kellamäe pargis.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi arvamusel on kiirest internetist ammu saanud meie igapäevase elu lahutama osa, mis võimaldab teostada palju olulisi asju kiiremini ja mugavamalt. "Kellamäe pargi WIFI on esimene avalik traadita internetivõrk Maardus, mis on kahtlemata oluline samm kaasaegsema e-Maardu suunas", sõnas linnapea. „Juba praegu saavad linnaelanikud esitada enamuse taotlustest linnavalitsusele elektrooniliselt. Nüüd saab seda teha lapsega pargis jalutades",  lisas Arhipov.

Maardu avalik WIFI võrk on osa üleeuroopalisest WiFi4EU projektist, mille raames püütakse kogu ELis avalikus ruumis pakkuda ELi kodanikele ja külalistele WiFi levialade vahendusel tasuta kvaliteetset internetiühendust. Algatus rahastatakse Euroopa Komisjoni poolt, mis läbi Innovatsiooni ja Võrkude Rakendusameti jagab toetusi omavalitsustele, et need saaksid WiFi paigaldusettevõtete teenuseid kasutades avaliku elu keskustesse WiFi levialad rajada. Maardu Linnavalitsusele eraldatud vautšeri väärtuseks on 15000 eurot.

Avaliku traadita internetivõrgu teenuse pakkuja Maardus on TeleOne OÜ