Maardu tähistab Soome Vabariigi 100. sünnipäeva piduliku kontserdiga

Täna, 6. detsembril tähistab Soome Vabariik oma sajandat sünnipäeva. Põhjanaabri suure juubeli auks korraldatakse 15. detsembril Maardu Vaba Aja Keskuses (Keemikute 12b) pidulik kontsert Sinine ja Valge. Kontsert algab kl 17.00.

"Maardu asub Helsingist üle mere vaid 77 km kaugusel, kuid oma väärtuste, kultuurilise mitmekesisuse ja euroopaliku mõttelaadi poolest oleme Soome naabritega veelgi lähemad.  Soome lahe mõlemal kaldal väärtustatakse vabadust, ollakse ettevõtlikud ja innovaatilised, hoolitakse inimestest, ning ollakse teineteisele head sõbrad ja usaldusväärsed koostööpartnerid. See koostöö aina suureneb Tallinn-Helsinki tunneli ja Rail Balticu projektide edukal realiseerimisel, milles on Maardul märkimisväärne roll mängida," arvab Maardu linnapea Vladimir Arhipov "Ma soovin palju õnne Soome Vabariigile suure juubeli puhul ning kutsun kõiki pidulikule kontserdile, mis toimub Maardus järgmisel reedel, " lisas ta.

Kontserdil saab Maardu puhkpilliorkestri esituses kuulata populaarseid Soome levimuusika laule ja orkestriteoseid Unto Mononenist Georg Malmstenini. Eesti ja Soome rahvatantsudega esineb Jõelähtme Noorte Segarühm Miina Karafini juhendamisel. Ürituse aukülaliseks on Soome suursaadik Eestis Kirsti Narinen.

100 aastat tagasi võttis Soome parlament 6. detsembril vastu iseseisvusmanifesti, mille poolt hääletas üle poole rahvasaadikutest. Manifesti vastuvõtmise päev kinnitati hiljem Soome rahvuspühaks ja seda nimetati iseseisvuspäevaks, mida tähistatakse iga aasta 6. detsembril kl 18.00 süüdates kaks sini-valget küünalt aknal. Soome ajaloos suurimat pidupäeva tähistatakse üle maailma juubeliaastal YHDESSÄ ehk üheskoos ning elamusliku programmiga. Eestis toimuvate pidulike üritustega saab tutvuda lingil https://goo.gl/2tgB5G