Maardu toetab õpetajate eesti keele õpinguid

Septembris algasid eesti keele B2-taseme kursused A&E Keeltekool keeleõpetajate juhendamisel Maardus töötavate üldhariduskoolide töötajate eesti keele oskuse parandamiseks.  Suurema osa 17 Maardu õpetaja eesti keele õpingute kuludest  katab  Maardu linnavalitus.

Kursustel osalevad Maardu Põhikooli ja Maardu Gümnaasiumi töötajad, kes soovivad sooritada eesti keele riikliku tasemeeksami ning ka need õpetajad, kes tahavad parandada oma riigikeele oskust.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on õpetajate eesti keele oskus ülioluline ning linn toetab Maardu haridustöötajate soovi  ennast arendada. „ Keele õppimine on järjepidev protsess, mis võtab aega ja nõuab vaeva. Mul on hea meel, et linnavalitsus sai leida vahendeid ning pakkus Maardu õpetajatele tugi", lisas Arhipov

Kursustel  laiendatakse aktiivselt sõnavara, seletatakse lahti grammatikat, koostatakse ametikirju, aga samuti  mängitakse rollimänge, harjutatakse avaliku esinemise oskust ja  peetakse debatte. Õppetöö toimub väikestes gruppides, kus igale õppijale lähenetakse individuaalselt.

Keelekursused toimuvad Maardus septembrist kuni veebruarini. Koolituse pikkus on 80 akadeemilist tundi.