Maardu tunnustab linna parimaid sotsiaaltöötajaid

Täna tähistatakse Eestis rahvusvahelist sotsiaaltöötaja päeva. Maardus toimus täna Vaba Aja Keskuses pidulik tänuüritus ja kontsert linna tublidele sotsiaaltöötajatele.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on sotsiaaltöö meile igapäeva elus tunduvalt lähemal, kui esialgu tundub. "Sotsiaaltöötajate päev on kõigi nende inimeste päev, kes hoolivad ja seisavad selle eest, et inimeste mured leiaksid lahenduse, olgu nad siis lastekaitse-, hooldus- või mõne muu kitsama eriala töötajad" sõnas linnapea. "Igaüks meist saab olla sotsiaaltöötajatele toeks, märgates enda ümber probleemidevõrku jäänud inimesi ja olles nende suhtes mõistvad ja hoolivad." lisas ta.

„Lisaks tublidele sotsiaaltöötajatele on täna põhjust tänutundega silma vaadata meie puuetega noortega tegelevatele eripedagoogidele ja tugisikutele, pensionäride ja veteranide ühendustele, toidupanga vabatahtlikele ja veel paljudele, kel jätkub südamesoojust aidata" ütles linnapea tänuürituse osalejaid tervitades.

Sotsiaaltöötaja töö on raske ja emotsionaalselt pingeline ning eeldab häid teadmisi, empaatiatunnet abivajajate suhtes ja suurt pühendumist. Selle tõttu tunnustust väärivad kõik sotsiaaltöötajad, kes teevad oma tööd kohusetundlikult ja südamega. Maardus töötab palju tublisid sotsiaaltöötajaid, kes päev päeva järel püüavad oma tegevusega kindlustada Maardu elanikele sotsiaalset kindlustunnet, parandada nende elukäiku ja mõjutavad abivajajate sotsiaalse heaolu  inimestele vajaliku abi planeerimise ja osutamisega.

Tänasel üritusel Maardu juhtkond tänas kõiki sotsiaaltöötajaid nende keerulise ja olulise töö eest ning andis üle 11 tänukirja linna tublimatele sotsiaaltöötajatele. Tänukiri kauaaegse töö ja suure panuse eest  Maardu sotsiaalse heaolu taseme tõstmisel said  Lilia Kidelman, Aili Lillemaa, Larissa Istsuk, Jelena Zelentsova, Irina Utikova,  Viktoria Korobkova, Zoja Mihkelson, Erika Tiganik, Tiina Kihulane, Anne Jegorova ja Natalja Kurževa.

Rahvusvahelist sotsiaaltöö päeva tähistatakse Rahvusvahelise Sotsiaaltöötajate Föderatsiooni (IFSW) algatusel iga-aastaselt märtsikuu kolmandal teisipäeval nn liikuva pühana.