Nädalavahetusel toimub Maardus rahvusvaheline teatrifestival „Minu teater- minu kapriis“

10.-12. märtsini toimub Maardus juba üheksandat kohta rahvusvaheline harrastusteatrite festival „Minu teater- minu kapriis". Festivalil osaleb 21 näitetruppi Eestist, Venemaalt ja Valgevenest.

Linnapea Vladimir Arhipovi sõnul avaldab teatrikunst tänapäeva inimesele väga suurt mõju. „Infoajastul hakkasid inimesed kahjuks unustama, mis on tõeline kunst - kirjandus, filmikunst, teater, maalikunst. Me kõik teame, et teater soodustab vaimset arengut, äratab tunded, arendab kujutlusvõimet ja kujundab ilumeelt",- lausus Maardu linnapea.

«Maardu linnal on suur au ja rõõm võõrustada teatrifestivali, kus noored andekad lavastajad saavad tuua oma loomingu laiema publiku ette. Samuti annab festival loomeinimestele võimaluse vahetada kogemusi ning äratada kasvava põlvkonna huvi selle kauni kunsti vastu";- lisas Vladimir Arhipov.

Festivalist võtavad osa kooli- ja harrastusteatrid Tallinnast, Rakverest, Maardust. Sel aastal esmakordselt tuleb oma etendustega külla  teater „Zeljonoje jabloko" Valgevenest ning eesti publikule tuntud ja  tunnustuse pälvinud teater „Soglasije" St.Peterburist.

Festivalist osavõtvad teatrid kutsuvad vaatajaid aktiivselt osalema lavalises tegevuses. Pärast igat etendust toimub arutelu näitlejate, lavastajate ja vaatajate vahel, kus vahetatakse muljeid ja mõtteid laval nähtust-kogetust.

Etendused kõige väiksematele toimuvad 10.märtsil kell 9.00 Maardu Vaja Aja Keskuses (Keemikute 12b). Kõiki teatrihuvilisi ootame etendustele 11. ja 12. märtsil kell 11.00 Maardu Rahvamajas (Karjääri 4). Sissepääs on kõigile tasuta.

Teatrifestivali korraldavad MTÜ Art Arena, teater WIN ja teater «Vejer i spaga» Maardu Linnavalitsuse toega.