Integratsiooni ja migratsiooni sihtasuus Meie inimesed. Pressiteade

07. oktoober 2015

MISA hakkab Maardu elanikele kord kuus nõustamisteenust pakkuma

Esmaspäeval, 12. oktoobril kell 15.00 kuni 18.00 on Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) nõustaja esmakordselt kliente vastu võtmas ning infot jagamas Maardus. Esialgu kord kuus plaanitud lõimumisalased infotunnid toimuvad aadressil Karjääri 7, II korrus tuba 208.

"Nõustada ja informeerida on võimalik ka e-posti ja telefoni teel, kuid siiski eelistavad paljud inimesed endiselt  silmast-silma suhtlemist. Sageli on teemad ja küsimused keerulisemad ning on ka inimesi, kes vajavad sellistel puhkudel üksikasjalikumat selgitust. Seega on meil heameel, et Maardu linn on meile siinkohal abiks ja toeks ning saame linna ruumides kord kuus elanikke vastu võtma hakata," teatas MISA nõustamiskeskuse vanemnõustaja Kätlin Kõverik. „Esialgu nõustame inimesi AS Maardu Vesi ruumides ning tulevikus on plaanis inimesi vastu võtma hakata Maardu Vaba Aja Keskuses," lisas Kõverik.

MISA nõustamiskeskuse poole saab pöörduda nii eesti keele õppe, hariduse, töö, elukoha kui ka arstiabiteenuste ja sotsiaalküsimustega seoses. Infot saab küsida vajalike kodakondsuse ja elamisloa taotlemise ning teiste oluliste dokumentide vormistamise kohta. Vajadusel suunatakse inimest edasi vastava teenuse osutaja juurde.

„Meie kogemus on näidanud, et nii teise riigi kodakondsuse kui ka määratlemata kodakondsusega inimestel on sageli puudulik või lause väär info nende tegelike võimaluste ja õiguste kohta. Näiteks on olnud juhuseid, kus inimesed arvavad, et neil ei ole samaväärseid õiguseid ja sotsiaalseid tagatisi, mis Eesti kodakondsust omavatel isikutel. Samuti ei pea inimene alati ka teadma, millise ametiasutuse poole  tuleb tal oma mure või küsimustega pöörduda – sellistel puhkudel on just nõustamiskeskuse nõustajast abi," selgitas Kõverik.

Alates oktoobrist on MISA nõustamiskeskuse nõustaja kord kuus kliente vastu võtmas, teenuse kohta infot jagamas Maardus, aadressil Karjääri 7 II korrus tuba 208. Käesoleval aastal toimuvad nõustamised veel 16. novembril ja 30. novembril kell 15.00 – 18.00.

Tallinnas saab individuaalnõustamisele tulla aadressile Lõõtsa 2a (8 korrus). Võimalusel leppida kohtumise aeg eelnevalt nõustajaga kokku. Tallinna nõustamiskeskus on avatud E kell 12.00-16.00, T kell 12.00-17.00, K kell 12.00-17.00, N kell 12.00-17.00, R kell 12.00-16.00.

Nõustamisteenus on mõeldud eelkõige inimestele, kes vajavas Eestis toimetulekuks – paremaks elamiseks ning kohanemiseks juhiseid ja suuniseid. Nõustajate poole saab pöörduda ka läbi e-nõustamise http://integratsiooniinfo.ee/et/e-noustamine, oma küsimustele saab vastuseid ka kirjutades e-posti aadressil info@integratsiooniinfo.ee või helistades tasuta infotelefonil 800 9999.

Lisainfo:
Nõustamiskeskuse vanemnõustaja