Uudised ja teated

« Tagasi

Kevad liikluses

Seoses saabuva kevadega võib teedel ja tänavatel näha aina rohkem kaherattalisi sõidukeid. Kuna autojuhid on talve jooksul kaherattalistega vähe kokku puutunud ning jalgratturite, mopeedijuhtide ja mootorratturite oskused võivad peale talve vajada meeldetuletamist, võib just kevadel tulla kaherattaliste liiklejatega ette ohtlikke olukordi. Et kõik liiklejad tervelt koju jõuaksid, on nii sõidukijuhtide kui ratturite poolt oluline eelkõige teineteist õigel ajal märgata ja üksteisega liikluses arvestada.

Lastele, kes kevadel taas jalgrattaga koolis hakkavad käima, tasub kodus põhilised liiklusreeglid üle korrata ning samuti talvel kasutamata seisnud jalgratta seisukord üle vaadata. Alla 16-aastasel jalgratturil on kohustuslik jalgrattakiiver. Kiiver peab olema ka paras, korralikult peas ja rihmaga kinni, vastasel juhul ei ole kiivrist kukkumise korral kasu. Jalgratturi nähtavust suurendab oluliselt helkurvest või -jope ja seda nii pimedal kui valgel ajal.

Ohutuim on lapsel sõita jalgrattaga jalgratta- ja jalgteel või kõnniteel. Kõnniteel võib sõita siiski vaid alla 13-aastane jalgrattur ja tema kuni kaks saatjat, väikelast rattatoolis sõidutav jalgrattur ja teised jalgratturid sel juhul, kui sõiduteel sõitmine on tee seisukorra tõttu oluliselt raskendatud. Jalgrattaga sõiduteel sõites tuleb alati liikuda selle parempoolse ääre lähedal. Sõiduteel võib iseseisvalt jalgratast juhtida vähemalt 10-aastane laps ning 10-15-aastasel jalgratturil peab olema sõiduteel sõites kaasas jalgrattajuhiluba. Väiksemad lapsed võivad jalgrattaga sõita vaid kõnniteel, jalgrattateel ja õuealal.

Sõidukijuhtidele on veel oluline teada, et naastrehve võib kasutada kuni 31. märtsini. Erandina on talviste tee- ja ilmastikolude esinemise korral lubatud naastrehvidega sõita 30. aprillini, kuid kuna käesoleval kevadel selliseid talviseid tee- ja ilmastikuolusid ilmselt enam ei esine, tuleb lähtuda siiski 31. märtsist.

Turvalist liiklemist!

Kaisa Kajo
piirkonnapolitseinik
Ida-Harju konstaablijaoskond