Kodulinn Kaunimaks 2019 ideekonkursil osutus Maardus võitjaks kaasaegse korvpalli väljaku rajamise idee

20. märtsil lõppes ideekonkursi „Kodulinn kaunimaks 2019" parima idee hääletamine, mis toimus elektrooniliselt läbi VOLIS keskkonna, emaili teel ja paberkandjal. Iga Maardu elanik sai anda oma hääle kahele ideele, mis tema arvates peavad olema teostatud selle ideekonkursi raames. Kõige rohkem maardulaste hääli sai kaasaegse korvpalli välisväljaku rajamise idee.

„Tänan kõiki Maardu elanikke, kes ideid esitasid ja hääletamisel osalesid. Teie aktiivsus ja meiega jagatud mõtted andsid häid juhtnööre edasiseks tööks – nüüd teame kindlalt, millest Maardus puudust tuntakse ning mille kallal hakkame töötama", teatas Maardu linnapea Vladimir Arhipov. „Selle aasta hääletamisaktiivsus oli väga kõrge – parima idee väljaselgitamiseks anti kokku  837 häält , mis on võrreldes eelmise aastaga peaaegu kaks korda suurem number. Sel aastal ei ole arvestatud 80 paberkandjal sedelit, mis ei vastanud hääletamise tingimustele. Järgmisel aastal parimate ideede hääletamise protsessi korraldame veelgi selgemaks ja läbipaistvamaks", lisas linnapea.

Maardulaste hääled jagunesid järgmiselt:

1.            Kaasaegne korvpalli välisväljak Maardu Gümnaasiumi juures - 461 häält

2.            Maardu Põhikooli spordiväljaku renoveerimine - 205 häält

3.            Lastenurk linnastaadioni juurde - 94 häält

4.            Avalikud lauatennise lauad - 26  häält

5.            Laste mänguväljak puuetega/vähenenud võimalustega lastele ja väikelastele - 24  häält

6.            Stiilsed bussipeatused - 21  häält

7.            Infostendide paigaldamine linna tänavatele - 6  häält

Ülekaalukalt võitis sel aastal Maardu Gümnaasiumi juurde kaasaegse korvpalli väljaku rajamise idee (idee autor on Artjom Filjok), mida linnavalitsus viib ellu selle aasta jooksul.  Teine suurt kogukonna poolehoidu saanud Maardu Põhikoolil spordiväljaku renoveerimise idee väärib samuti realiseerimist ning seda viib linnavalitsus ellu mitmes etapis.

Jaanuaris 2019 kuulutas Maardu linnavalitsus välja ideekonkursi „Kodulinn kaunimaks", mille raames esitasid maardulased erinevad ideed linna paremaks muutmiseks. Linnaelanikud kaasatakse Maardus linnaeelarve koostamisse juba kolmandat aastat järjest.