Uudised ja teated

« Tagasi

Küsimused avalike bussiliinide projektijuhile Väino Moor´le ja tema vastused

Küsimused avalike bussiliinide projektijuhile, Väino Moor´le:

Aasta 2015 hakkab varsti lõppema, mis ootab Maardu elanikke ees 2016. aastal? Rõõmustavat on teatada palju ja nii nagu kevadel sai lubatud, hakkab alates 1. jaanuarist 2016 meie elanikke teenindama kodulinna Maardu ja Tallinna vahel lisaks avalikule liinile nr 100, mis alustas 1 aasta tagasi, veel liin nr 101, mis kulgeb marsruudil KallavereKeemikute-Kroodi-Kärmu viadukt-Vana-Narva mnt Saha-Loo tee Peterburi maantee- Autobussijaam- ja A.Laikmaa. Avalik bussiliin nr 101 teeb 15 väljumist Kallaverest tööpäeval ja 8 väljumist laupäeval ja pühapäeval. Seega avanevad järjekordselt meie linlastele uued sõiduvõimalused, kellel on vaja minna tööle Peterburi teele või läheduses asuvatesse ettevõtetesse/asutustesse, või siis lihtsalt nädalavahetust veetma. Seoses marsruutide kattumisega ja majanduslikust otstarbekusest lähtudes lõpetab alates 31.12.2015 teenindamise kommertsliin nr 187C Kallavere – Iru Elektrijaam, kuna Saha-Loo teed hakkab teenindama eelpoolnimetatud avalik bussiliin nr 101.

Uue täiendava avaliku bussiliini avamine on küll väga meeldiv uudis, aga Te lubasite aasta algul veel muutusi meie bussiliinide korralduses?
Eks neid muutusi dikteerib linna areng ise meile ette ja nimelt valmis ju sügisel Kärmu raudteeviadukt ja suleti Vana-Narva maantee ülesõidukoht, mis lõi võimaluse ühendada logistiliseks tervikuks Maardu linna elupiirkonna ja Vana-Narva mnt tööstuspiirkonna ning töökohad Tallinnas.
Seega hakkavad alates 1.01.2016. AS Temptransi poolt teenindatavad nii avalik liin 101 kui kommertsliin 221 läbima üle Kärmu viadukti Vana –Narva maantee ja seal asuvaid bussipeatusi Kärmu, Koplimäe, Pähklamäe, Madikse ja Vasar.
Reisijatelt on tulnud soove ja avaldusi muuta ka kommertsliini nr 285 marsruuti ja viia see pärast Muuga aedlinna ja Pärnamäe ristmiku läbimist Narva mnt´le ja sealt otse läbi Oruvärava, F.R.Kreutzwaldi lõpppeatusesse A.Laikmaa.

Kas need kommertsliinide 221 ja 285 marsruutide muudatused hakkavad kehtima 1.01.2016?
Me väga loodame, et jõuame, sest praegu on need sõiduplaanide muudatused kooskõlastuse etapil nii Tallinna Transpordiameti kui Harjumaa Ühistranspordikeskusega, kes võtab vastu lõpliku otsuse. Teatame koheselt kõigile, kui need marsruudimuudatused on saanud ametliku kinnituse. Uued sõiduplaanid avaldame detsembri kuu Maardu Panoraamis, koheselt ka meie kodulehel www.maardu.ee ning www.peatus.ee, samuti Harjumaa Ühistranspordikeskuse kodulehel www.harjuytk.ee

Milline bussifirma hakkab alates 1. jaanuarist teenindama avalikke liine nr 100 ja 101 Maardu ja Tallinna vahel?
Rahvusvahelise riigihanke bussiliinidele vedaja leidmiseks võitis 8 väga tugeva osavõtja seas meile kõigile tuntud AS Temptrans, kes tegi odavaima pakkumuse ja sõlmis veolepingu Harjumaa Ühistranspordikeskusega 3 aastaks avalikele liinidele nr 100 ja 101 ning ka veel liinile nr 114, mis teenindab reisijaid Viimsi ja Tallinna vahel. Tahan siin soovida meie kodulinna bussifirmale õnne, aga samas ka loota firma bussijuhtidelt veelgi tähelepanelikumat suhtumist meie reisijatesse teenindustaseme tõstmisel. Tean, et firma juhtkond tegeleb väga tõsiselt bussidesse validaatorite paigaldamise protsessiga, et luua reisijatele täiendavaid sõidumugavusi. Seega on loota, et ka AS Temptransi poolt opereeritavate kommertsliinide teenindamine muutub uuel aastal reisijasõbralikumaks.

Reisijad on väga huvitatud liinil nr 100 kasutatava rohelise elektroonse ühiskaardi võimalustega ja sinna peale laaditavate sõidusoodustustega. Kas see kaart hakkab kehtima ka liinil nr 101?
Loomulikult on see nii, sest on tegemist ju ühtse, Harjumaad ja Tallinna ühendava elektroonse piletimüügisüsteemiga, millele iga reisija saab laadida raha, osta nii üksikpileti kui 30 päeva kaarte, kui erinevaid piletitooteid, mis lõppkokkuvõttes toob meie linlaste rahakotile 20% kokkuhoiu.
Rõhutan veel peamist, et see roheline ühiskaart annab Maardusse sissekirjutatud elanikele oma andmete isikustamisel kaardile võimaluse sõita tasuta või osalise tasu eest avalikel liinidel. Olen sellest palju kirjutanud Maardu Panoraamis ja vastanud telefonikõnedele ja kirjadele ning olen selleks alati valmis, ainult küsige, leiame alati koos lahenduse.
Tahangi siinjuures tänada kõiki, kes on nii hea kui vahel ka halva sõnaga minu poole pöördunud. Oleme alati leidnud lahenduse ja leiame ka tulevikus.
Ootan ettepanekuid, muresid ja rõõme bussiliinide ja kogu ühistranspordi kohta meilile vaino.moor@maardu.ee või tööpäeviti telefonidel 6090409 või 5770 3552.

Avalikke liine nr 100 ja 101 sõiduplaan al. 01.01.2016

Mugavaid ja rõõmurohkeid sõiduelamusi Teile!

Väino Moor projektijuht,
Maardu Linnavolikogu transpordija kaubanduskomisjoni esimees