Kutse seminarile „Erivajadusega inimene – tööandja võimalus“

26. aprill 2017
Sokos Hotel Viru konverentsikeskus, Viru väljak 4, Tallinn

Eesmärk

Tutvustada tööandjatele erivajadusega inimeste tööle võtmise võimalusi: Eesti Töötukassa roll, tööandjate toetamise võimalused ja senised kogemused ning interaktiivne koolitus erinevatest puudeliikidest.
Iga seminaril osaleja saab kohapeal proovida, mis tunne on olla ratastoolis, pime, kurt, kuidas juhendada intellektipuudega inimest või kuidas anda vaimse tervise esmaabi. Kohapeal on ka abivahendite firmad, kes tutvustavad erinevaid töötamist toetavaid abivahendeid.

PÄEVAKAVA

8.30–9.00           Registreerumine ja tervituskohv

9.00–9.05           Avasõnad, tervitused
                           Päeva moderaator Siim Sarapuu, Tallinn ja Harjumaa osakonna juhataja
9.05–9.25           „Erivajadusega inimene ei ole koormaks?"
                            Eesti Väitlusselts
9.25–9.35           Eesti Töötukassa – partner tööandjale
                           Siim Sarapuu, Tallinna ja Harjumaa osakonna juhataja
9.35–10.00        „Tööta ja õpi! Töötukassa uued teenused töötajale ja tööandjale"
                           Reelika Leetmaa, Eesti Töötukassa juhatuse liige
10.00–10.25       Olukorrast tööjõuturul: kas vähenenud töövõimega inimesed on lahendus                                    töökäte puuduse probleemile?
                           Toomas Tamsar,  Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja
10.25–10.30       VIRGUTUSSIRUTUS, Koduaeroobika fitness treener
10.30–10.45       Jakob Rosin - kogemused ja edulugu
10.45–11.45       „Erivajadusega inimene  - tööandja võimalus" paneeldiskussioon
                           Oma kogemust jagavad Helo Tamme (AS ISS Eesti, Baltikumi personalijuht),
                            Kristiina Kangur (Maxima Eesti OÜ personalidirektor), Anu Tamm (Seve Ehituse AS,                             personalijuht), Ülle Matt (Swedbank AS personalijuht)
11.45–12.30       LÕUNA
12.30–14.15       Interaktiivne koolitus, töötoad:nägemispuudega, kuulmispuudega, liikumispuudega,                                vaimupuudega ja psüühikahäiretega inimeste toetamine töökohal.
                           Koolitaja: selgitamisel
14.15–14.30       Kohvipaus
14.30–15.40       Töötoad jätkuvad
15.40–15.50       Tööandjate koolitamise võimalused
                            Külliki Bode, Eesti Töötukassa peaspetsialist (tööandjate teenused)
15.50–16.00       Kokkuvõte ja seminari lõpetamine

Seminarile palume registreerida kuni 24. aprillini 2017 SIIN

Seminari on osalejatele tasuta ja kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondist sotsiaalkaitseministri ning tervise- ja tööministri 27.03.2015 käskkirja nr 57 "Tööturuteenuste osutamine töövõimereformi sihtrühmale" alusel.