Linna toetus aitab Maardu korteriühistutel korrastada hoove

Maardu Linnavalitsus eraldas 2018. aastal 30 000 eurot korrusmajade hoovide heakorrastamiseks. Kõik Maardu korteriühistud saavad taotleda toetust kuni 30. aprillini 2018.

Nõudlus linna toetuse järele korteriühistute seas oli alati suur ning aastast aastasse aitas Linnavalitsus kümnetel korteriühistutel oma hoove korda teha.  "Taotlemise protsess on üsna lihtne, kuid korteriühistud peaksid arvestama ka sellega, et koos taotlusvormiga tuleb neil esitada ka korteriühistu ühiskoosoleku protokolli, milles on fikseeritud ühistu otsus korrastada hoovi. Selleks, et varuda piisavalt aega korteriühistu ühiskoosoleku kokku kutsumiseks soovitame tutvuda taotlemise tingimustega varakult", - soovitas Maardu linnavalitsuse linnamajanduse osakonna juhataja Jelena Pavlova.

Korteriühistud saavad toetust kasutada sõiduteede ja kõnniteede remondiks, sademeveeprobleemi lahendamiseks, haljasala ja puhkeala parendamiseks või rajamiseks ning mängu- või spordiväljakute ehitamiseks. Samuti saab elumaja hoovi lisavälisvalgustuse või videovalve paigaldada, parkimisplatsi rajada või parandada ning aiad või piired rajada. Linna abiga saavad korteriühistud paigaldada elamutes puuetega inimestele mõeldud panduseid ehk kaldteid ja käsipuid mis loovad neile mugavamat ja turvalisemat elukeskkonda.

Enne taotluse esitamist on oluline veenduda, et planeeritavad tööd ei hõlma teise ühistu kinnistut. Kui näiteks remonditava tee osa läbib mõne teise korteriühistu territooriumi, siis tuleks need tööd kindlasti teise korteriühistuga enne kooskõlastada.

Toetust antakse taotlejale kuni 50% ulatuses kavandatavate tegevuste maksumusest. Erandiks on avalikes huvides teostatavad heakorrastamistööd, millele on võimalik taotleda 100% toetust. Maksimaalne toetus ühe taotleja kohta on 3000 eurot kalendriaastas. Taotleja peab saama reeglina vähemalt kolmelt pakkujalt hinnapakkumise, mis vastab kavandatava tegevuse kirjeldusele. Juhul kui projekti maksumus on väiksem kui 1000 eurot, on taotleja kohustatud saama vähemalt ühe hinnapakkumuse potentsiaalselt lepingupartnerilt. Kavandatavad tööd peaksid olema lõpetatud 1.detsembriks 2018.

Tähtajaks laekunud taotlused arutab komisjon läbi 14 kalendripäeva jooksul alates taotluste esitamise lõpptähtajast. Lisainformatsioon taotluste esitamise tingimustest https://goo.gl/1HGZ8S .