Maardu Gümnaasium tähistab 20. juubelit

Sel aastal tähistab Maardu Gümnaasium 20. aastat gümnaasiumi staatuse saamise päevast. 30.jaanuarist 3. veebruarini toimub koolis terve rida juubeliüritusi – pidulikud aktused, direktori vastuvõtt Maardu Gümnaasiumi parimatele õpilastele ja nende vanematele ja gümnaasiumi vilistlaste kokkutulek.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on kakskümmend sündmusterohket aastat on ühe kooli elus tähtis ajajärk. „Koolist on nende aastatega kasvanud pea 80 pedagoogi ja 800 õpilasega kaasaegne gümnaasium, mida võib julgelt nimetada kohaliku hariduselu keskpunktiks ning mis on tuntud üle terve Eesti," sõnas linnapea.

„Meie tublid lapsed on kogenud pedagoogide juhendamisel saavutanud väärikaid kohti erinevatel konkurssidel ja võistlustel. Nii, näiteks tunnistati gümnaasiumi keelekümblusklassid eelmisel aastal Eesti parimateks. 7.-9. klasside jalgpallimeeskond tuli 2016. aasta veebruaris saalijalgpalli meistrivõistlustel Eesti meistriks. Käesoleval õppeaastal saavutas Maardu Gümnaasium kolmanda koha Harjumaa turvalisemate koolide  konkursil," lisas Vladimir Arhipov.

Maardu Gümnaasiumi direktor Pavel Titov on väga optimistlik kooli tulevase arengu osas. „Võrreldes eelmiste aastatega on tänavu põhikooli õpilasi rohkem, kasvab ka 1. klassi astujate arv. Suureneb samuti huvi keelekümblusklasside vastu ning me plaanime veelgi tõhustada eesti keele õpetamist põhikooli astmes. Koolis kasutatakse uued infotehnoloogilised õppevahendid, mis võimaldavad esitada õppematerjali mitmekülgsel moel ja kasutada õppetöös tõhusaid audio-visuaalseid õppeprogramme. Viimastel aastatel on gümnaasiumis hakanud  rohkem  toimuma õppereise, ekskursioone, teematunde väljaspool kooli. Kahtlematult rõõmustab see väga ning ma olen kindel, et järgnevatel aastatel gümnaasiumi areng jätkub," teatas Pavel Titov.

Kahekümne aastaga on gümnaasiumi lõpetanud üle 1500 õpilase kelledest 58 kuldmedaliga ja 99 hõbemedaliga. Viimase 15. aastaga on üle 80 % kooli lõpetajatest jätkanud õpinguid kõrgkoolis. Maardu Gümnaasiumi endiste õpilaste seas on palju Eesti tuntud inimesi, nende hulgas sportlasi, raadio- ja teleajakirjanikke, pedagooge, arste ja teisi tuntud eksperte.