Maardu hakkab hooldama kuut Muuga teed

18. aprillil toimunud instungil otsustas Maardu Linnavolikogu omandada Muugal asuvad Saialille tee, Kirsipuu puiestee lõik, Päevalille tee, Ristikheina tee, Väriheina tee ja Vägiheina tee, et tagada Muuga elanikele kvaliteetsed juurdepääsuteed oma elamute juurde. Teede ostu-müügi leping sõlmiti endise omanikuga 4. mail.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on otsuse näol tegemist vana probleemi kauaoodatud lahendusega. "Aastaid eraomandis olnud teelõigud on Ilma õige hoolduseta muutunud auklikeks. Paraku linnal polnud juriidilist õigust teede remonti korraldada ning olukord on muutunud suureks mureks Muuga elanikele ja linnavalitsusele"- sõnas linnapea.

"Nüüd on muugalastel küll põhjus rõõmustamiseks – pika läbirääkimisprotsessi tulemusena jõudsime teede omanikuga kokkuleppele ning linn omandas kuut problemaatilist Muuga teelõiku"- lausus Vladimir Arhipov. "Juba aprillis viisime läbi nende freespurukattega teede hööveldamise koos tolmutõrjega ning remonditööd jätkuvad ka edaspidi" – lisas ta.

Mai kuust alates hakkab Maardu Linnavalitsus teostama Saialille tee, Kirsipuu puiestee lõik, Päevalille tee, Ristikheina tee, Väriheina tee ja Vägiheina tee regulaarset hooldust ja remonti. Tehingu maksumuseks on 35 000 eurot.