Maardu linna liiklus- ja turvalisuspäev

MAARDU LINNA LIIKLUS- JA TURVALISUSPÄEV

Hea Maardu rahvas!

Olete väga oodatud Maardu linna liiklus- ja turvalisuspäevale, mis toimub laupäeval, 19. septembril 2015 kell 11:00 - 14:00 Maardus. Üritus toimub aadressil Karjääri 4

Ürituse eesmärgiks on aidata kaasa laste turvalisuse tõstmisele kodutänavatel ja Maardu linnas ning teha koostööd ühiste inimväärtuste nimel. Koostöös suudame rohkem kogukonna heaks ära teha. Turvalisuspäev on tasuta!

AJAKAVA

10:45 Saabumine

11:00 - 11:05  Turvalisuspäeva avamine: Vladimir Arhipov,  Maardu abilinnapea

11:05 - 12:00   Vestlusring lastele

Turvalisus on meie igapäevane nähtamatu eluosa. Lastega kohtub Ene Sikk, kes on Vabatahtliku Reservpäästerühma liige ja ta vestleb lastega, kuidas käituda koertega, miks ei tohi koera narrida, kuidas peame koera eest hoolitsema. Samuti ootame külla Riigikogu liikmeid, kes soovivad jagada oma mõtteid turvalisusest Maardu linna elanikega.

12:00 – 12:20     EESTI OTSINGUKOERTE KLUBI

- Tutvustab otsingukoeri, kes näitavad oma oskusi ja tööd
- Peidab ära inimese ja näitab, kuidas koer otsib ja oma leiust teatab
- Räägib, kuidas käituda meie hea sõbra koeraga
- Mida teha, kui tänaval tuleb vastu peremeheta või lahtine koer

12:20 – 12:50        EESTI POLITSEI

- Politsei räägib liiklusohutuse reeglitest ja õige turvavarustuse kasutamisest ratta ja rulaga sõitmisel, korras jalgrattast ja jalgratta juhilubadest. Politseiauto (bussi) ja varustuse näitamine; Politsei ja Lõvi
Leo jagavad lastele politseikommi

- Politsei näitab munaga kiivri katset
- Lapsed saavad lahendada teste

12:50 – 13:20        KAITSELIIT

- Tutvustab sõduri varustust ja relva

- Lastele saab teha näole maskeeringut
- Lastele tutvustatakse Kaitseliidu maastikuautot Mercedes GD ja võib teha ka fotosid

- Kes soovivad, võivad astuda Kaitseliitu

13:20 – 13:55        PÄÄSTEAMET

Räägib piirkonna omadustest, mis on ohu allikad, kuidas teha enda elu ohutuks.

Vastatakse küsimustele, mis on seotud Päästeameti valdkonnaga. Lapsed saavad istuda päästeameti autos ja kes soovivad, saavad teha fotosid. Näidatakse vahvat veeseina.

- Kodutuleohutus

- Veeohutus

13:55 – 14:00     Lõpetamine

Ürituse korraldajad on Maardu Linnavalitsus ja Viimsi Naabrivalve koostöös Eesti Politsei, Kaitseliidu, Päästeameti, Eesti Otsingukoerte Klubi ja kõikide teiste tublide ning aktiivsete inimestega.

Ootame kõiki lapsi ja lapsevanemaid ning nende sõpru vahvale üritusele!

Lisainfo:

Vladimir Arhipov