Maardu Linnavolikogu ja Maardu Linnavalitsuse nekroloog lahkunud Maardu linnapeale Georgi Bõstrovile

Sügava kurbusega teatame, et 15.oktoobril 2015 suri enneaegselt, 72 eluaastal, Maardu kauaaegne linnapea Georgi Bõstrov.

Georgi Bõstrov sündis 10. oktoobril 1944 Petserimaal. Ta oli aastatel 1996 kuni 2013 Maardu linnapea, aastatel 2013–2015 Maardu Linnavolikogu esimees ja alates 2015. aastast kuni oma surmani taas Maardu linnapea. Georgi Bõstrov kuulus Eestimaa Ühendatud Vasakparteisse.

1984.a lõpetas ta  Tallinna Polütehnilise Instituudi insener-ökonomistina, Peterburi Riigiteenistuse Instituudi (riikliku ja munitsipaaljuhtimise eriala, 1993) ja Moskva Sotsiaalteaduste Ülikooli (õigusteadus, 2001).

Oma tööelu alustas Georgi Bõstrov 1962. aastal      Tallinna Sadama  töölisena, seejärel töötas   aastatel 1968-1980 Maardu Keemiatehases, algul  elektrikuna seejärel  kaadriosakonna juhatajana. Aastatel  1980-1986 oli ta  Kohtla-Järve Komunaalettevõtete Kombinaadi direktor. Hiljem, aastatel 1986-1988 oli Georgi Bõstrov  Muuga Sadama ametiühingu komitee esimees.

Alates 1996 oli Georgi Bõstrov Maardu linnapea. Lisaks oli ta Maailma Põhjalinnade Linnapeade Assotsiatsiooni liige.

Georgi Bõstrov oli aastakümneid silmapaistev poliitik, andekas ja vastutustundlik juht. Talle oli alati iseloomulik aktiivne hoiak elus. Ta oskas koondada erinevatest kuultuuridest inimesi ühte  ning  andis suure osa oma elust ja energiast Maardu linna heaolule ja arengule. Tänu tema juhtimisele muutus liin hallist tööstuslinnast atraktiivseks ja roheliseks kodulinnaks paljudele maardulastele. Linna keskust kaunistavad täna mitmed pargid ja puhkealad purskkaevudega. Tema eestvedamisel ehitati Maardusse õigeusupühamu Peaingel Miikaeli kirik. Teda on autasustatud Püha Konstantini rüütliordeniga ja Radonežski Püha Sergiuse ordeniga. Georgi  Bõstrov oli Maardu aukodanik, Harjumaa teenete märgi omanik, Püha Suurmärter Isidoruse kolmanda järgu ordeni omanik.

Georgi Bõstrovi lahkumisega lõppes ajastu,  mida  maardulased võivad liialdamata nimetada Bõstrovi ajastuks, sest nii palju jõudis see erakordne  inimene oma elu jooksul linna heaks ära teha.

Georgi Bõstrov oli suur isiksus.

Sügavas leinas langetame pea seoses Georgi Bõstrovi enneagse lahkumisega ja avaldame siirast kaastunnet Georgi Bõstrovi lesele, sugulastele ja lähedastele.

Maardu Linnavolikogu ja Maardu Linnavalitsus