Maardus algas teede remont

Eelmisel nädalal algas Maardus aktiivne teede remontimise periood, mis kestab linnas kuni 30. juunini. Remonditööde käigus korrastatakse asfaldi- ja kruusateed Kallaveres ja Muugal üldpindalaga 100 871 ruutmeetrit.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul koostatakse remonditööde plaan lähtudes teede seisundist ja linna eelarvest. „Paraku ei ole kõikide Maardu tänavate remontimine ühe korraga võimalik, seega teostatakse remont etapiviisiliselt. Võrreldes eelmise aastaga eraldasime tänavu korrastamistöödeks oluliselt suuremad vahendid ning asfalteerime teed rohkem kui 2 korda suuremas mahus," sõnas linnapea. „Palume autojuhtidel suhtuda lühiajalistesse ebamugavustesse mõistvalt ning liikluses järgida remondipiirkonda paigaldatud ajutisi liiklusmärke," lisas ta.

Esimesena asutakse remontima Muuga kruusateed üldpindalaga ligi 67 821 ruutmeetrit. Remondi käigus teepind tasandatakse greideriga, kaetakse spetsiaalse tolmuvastase ainega ning seejärel tihendatakse rulliga.  Need tööd toimuvad Ristikheina teel, Väriheina teel, Ohaka teel, Ohaka põigus, Paelrohu teel, Veriheina teel, Päevalille teel, Saialille teel, Õnneheina tänaval, Orasheina teel, Käbiheina tänaval, Oravasaba tänaval, Söörkakra teel, Põldosija teel, Keraheina teel, Maltsa põigus, Võhumõõga tänaval, Võha teel, Sooheina põigus, Paelrohu teel, Tuliheina tänaval, Kullerkupu tänaval, Paluülase teel, Paluülase põigus, Võikannu teel, Kukeharja teel, Ploomipuu pst algul (paaritu majad), Ubalehe teel, Õisiku teel, Äiatari teel, Parkheina teel, Võtmeheina teel, Hiirekõrva teel, Kuuskheina teel, Rõikheina teel, teelõigul Kassitatra tänavast kuni Huulheinani, Pirnipuu põigus, Võilille teel, Tähtheina teel, Murelipuu pst algul (majad 1-16), Hundioa teel, Hundiaugu teel, Raudheina teel, Kitsekakra teel, Putke teel, Tihasheina teel, Maarjaheina teel, Sooputke teel, Tähtpea põigus, Härgheina teel, Saluheina teel, Liivakivi tänaval, Kivileete tänaval, Raudkivi tänaval, Vesiliiva teel, Paeseljaku tänaval ja Kassitatra põigus.

Nende töödega paralleelselt toimuvad  alates 15.maist Muugal ja mõnedel Maardu teelõikudel pindamine ja löökaukude remont. Pindamise alla lähevad Parkheina tee, Maarjaheina tee, Päevalille tee 1-17, Huulheina tee teine pool, Tähtheina tee, Rõikheina tee teine pool, Lupiini tee, Lubika tee, Lutserni tee, Uusküla tee, Ploomipuu pst paaris numbrid, Murelipuu 1-17. Pindamistööd maksumusega ligi 130 000 eurot teostab ca 17 350 m2 pindalal OÜ Üle.

Selle aasta juunikuus plaanitakse ka asfalteerimistööd teelõikudel üldpindalaga 15700 m2. Asfalteerimise alla lähevad järgmised teede lõigud: Maardu Gümnaasiumi sissesõit, Kütte-Ringi sissesõit, Keemikute 2- Noorte ristmikuni, Kella tee (Kellamäe ristmikust linna piirini), Keemikute 36- Keemikute pumplani sh ringtee, Ringi 44 ja Ringi 52 sissesõit. Asfalteerimistööd kogumaksumusega 189 907 eurot teostab Maardus AS Domus Teed.