Maardus avati Eesti esimene spordiväljak erivajadustega inimestele

Täna avati Maardu lasteaia Rõõm territooriumil (Noorte 8) avalik spordiväljak liikumispuuetega inimestele, mis võimaldab lastel ja noortel aktiivselt aega veeta vabas õhus ning koos oma eakaaslastega spordiga tegeleda. Maardu paraworkout`i plats on Eestis esimene.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul aitab uus spordiväljak erivajadustega inimestel elada võimalikult aktiivset ja täisväärtuslikku elu. „Uuel spordiväljakul saavad ka ratastoolis lapsed täita võimlemiskangal ja rööbaspuudel jõukohaseid harjutusi, arendades oma füüsilist vastupidavust ning katsetades oma võimeid. Platsile on paigaldatud tartaanist kate, mis tagab turvalisuse ning viib võimalike vigastuste saamise ohu miinimumi"- sõnas linnapea. „Pakume Maardus erivajadustega inimestele mitmekülgseid teenuseid ning tagame neile kogukonnas võrdsed võimalused. Loodame, et peagi tekivad ka teistesse Eesti piirkondadesse sarnased vaba aja veetmise võimalused puudega inimestele"- lisas Arhipov.

Spordiväljaku paigaldajaks on Individual Group OÜ, mis pakkus tööde hinna ja kvaliteedi suhtes kõige optimaalsema lahenduse.  Paigaldatud spordimängukonstruktsiooni tootja on kvaliteetfirma KENGURU.PRO, kellel on seljataga pikaajaline invaspordi konstruktsioonide tootmispraktika. Konstruktsioonile pääseb ligi nii ratastooli kui ka vankriga. Spordiväljaku rajamise maksumus on ligi 8300 eurot ning seda finantseeriti linna eelarvest.

Maardus on 1324 raske, sügava või keskmise puudega inimest, nendest  82 on kuni 16-aastased lapsed. 2014 aastal sai Maardu Linnavalitsuse toega  loodud Maardu Puuetega Noorte Päevakeskus, mis pakub arendavat ja jõukohast tegevust loovas ja turvalises keskkonnas raske ja sügava vaimupuudega noortele nende parima võimaliku eneseteostuse saavutamiseks.  Eelmise aasta septembris rajati Maardus esimene avalik mänguväljak liikumispuuetega lastele ning lähitulevikus luuakse Maardusse kaasaegne sotsiaalne keskus, mis hakkab pakkuma kvaliteetseid rehabilitatsiooniteenuseid erivajadustega lastele ja eakatele inimestele.