Uudised ja teated

« Tagasi

Maardus kasvasid taas sotsiaaltoetused

 

Tänasel volikogu istungil võeti täna vastu määruse muudatus, mis muuhulgas tõstab sünnitoetuse suurust esimese lapse sünni puhul 400 euroni, samuti tõstetakse eakate sünnipäeva toetuse suurust 40 euroni. Suurenevad ka erivajadustega isikutele väljamakstavad toetused.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul pakutakse noortele peredele, lastele, eakatele ja puuetega inimestele linna eelarvest võimalikult ulatuslikke sotsiaaltoetusi. „Lapsed on meie suur väärtus ning mul on hea meel, et Maardus makstav sünnitoetus on Eesti üks kõrgemaid. Samal ajal tuleb järgi aidata erivajadustega isikuid ja eakamaid inimesi. Elu on läinud kallimaks, seetõttu pakub linnavalitsus erivajadustega inimestele täiendavat sotsiaalset tugi." sõnas linnapea.

Linnavalitsuse soovil tunnustakse eakaid nende sünnipäeva puhul, toetus summas 40 eurot määratakse isikule tema sünnipäeval 65, 70, 75 aastaseks saamisel ja alates 76. sünnipäevast igal aastal.

Lisaks tõstetakse erivajadustega isikute toimetulekuvõimet, kes teevad  puudest tulenevaid vältimatuid kulutusi näiteks ravimitele, abivahenditele, taastusravile või muudeks vajalikuks. Selleks kavatsetakse tõsta antud toetusi keskmiselt 15% võrra. Uuteks toetuste suurusteks kehtestati vastavalt 18 eurot raske puude puhul ja 29 eurot sügava puude puhul.

Sünnitoetuse ja sünnipäeva toetuse määrad tõstetakse tagasiulatuvalt alates 1.jaanuarist 2019, erivajadustega inimeste toetuste suurus muutub alates 1. veebruar 2019.

Linnavalitsuse korraldusega tõusevad alates 1.veebruarst 2019 ka hooldajatoetused puudega täisealise ja puudega lapse hooldajale. Uueks hooldajatoetuse määraks puudega täisealise hooldajale on 30 eurot ning puudega lapse hooldajale 75 eurot.