Uudised ja teated

« Tagasi

Maardus tehti kokkuvõtteid 2018. aastast spordi valdkonnas

 

Täna tehti Maardus pidulikult kokkuvõtted spordiaastast 2018, mis tõi linnale uue maailmameistri, arvukalt Eesti meistritiitleid ja mitmeid võidetud medaleid rahvusvahelistel võistlustel.

Linnapea Vladimir Arhipovi sõnul on saanud heaks traditsiooniks aasta lõpus tunnustada Maardu sportlaste saavutusi, tänada treenereid ja aktiivseid inimesi tehtud töö eest ning selgitada välja aasta parim meeskond ning parim nais- ja meessportlane.

„Möödunud aasta kujunes Maardu linnale spordi valdkonnas enam kui edukaks. 2018. aastal pälvisid Eesti meistritiitli 36 maardulast kaheteistkümne spordiala võistlustel. 17 Maardu sportlast saavutasid samuti kõrgeid auhinnalisi kohti rahvusvahelistel võistlustel Euroopas ja mujal maailmas", teatas linnapea.

„ Esmakordselt Maardu ja kogu Eesti tantsuspordi ajaloos tuli meie linnast pärit Konstantin Gorodilov koos oma partneri Dominika Bergmanovága 10-tantsu maailmameistriks. Kuidagi ei saa jätta märkima Maardu Linnameeskonna suurepärast saavutust, kes võitis juba teist aastat järjest Eesti meistrivõistluste esiliiga ja hakkab algaval hooajal mängima Eesti kõrgliigas", lisas Arhipov.

„Spordi areng Maardus toimub tänu headele sponsoritele ettevõtetest  Westgate Transport OÜ, United Capital OÜ, Alzane Compani OÜ, Lasermed OÜ, D.I.M. Servis OÜ, N.I. ATELIER, Maardu Vesi AS, Fertum Holding OÜ, HC Betoon ja Maardu Raudtee AS. Avaldan meie partnerile tunnustust ja tänu toetuse eest ja loodan edaspidisele koostööle alanud aastal", ütles Arhipov.

2018. aastal toimus Maardus 39 võistlust, sealhulgas 6 rahvusvahelist võistlust, järgmistel spordialadel: poksis, lauatennises, iluvõimlemises, jalgpallis, maadluses, suusatamises, ujumises, allveeujumises, tänavaspordis, kalapüügis, murdmaajooksus ja tervisekõndimises, millest võtsid osa üle 2000 sportlase ja tervisespordi harrastaja.

Maardu 2018. aasta parimad sportlased, treenerid ja võistkonnad.

Eesti meistrid 2018

Taekwondo

Anastassia Boiko          Eesti kadettide meister

Dajana Babenko           Eesti kadettide meister ja kahekordne Eesti juunioride meister                         

Jelena Zadorina            Eesti kadettide meister

Erik Lavrov                   Kahekordne Eesti juunioride meister, Eesti juunioride meistrivõistluste parim sportlane

Maadlus, sumo, džuudo

Rasmus Liisma                      Eesti meister kreeka-rooma ja vabamaadluses koolinoorte hulgas

Robert Mhitarjan                     Eesti kadettide meister vabamaadluses

Aleks Tolstjakov                     Eesti juunioride meister sumos

Aleksandr Marmeljuk             Eestis meister džuudos

Lauatennis

Karina Grogorjan                    Eesti meeskondlik meister, Eesti meister paarimängus, juunioride meister paarimängus

Аlina Jagninkova                    Eesti meeskondlik meister,  juunioride meister paarimängus

Jelena Amberg                        Eesti meeskondlik meister  

Marina Verengof                     Eesti meeskondlik meister  

Kergejõustik

Karl Lumi                                Kahekordne Eesti meister kõrgushüppes, liidrikoht 10 aasta vältel

Poks ja kickbox

Nikita Matrossov                    Eesti meister kickboxingus (WAKO) jaotises К1 kadettide hulgas

Alesja Beljanina                      Eesti juunioride meister

Jekaterina Dmitrijeva              Eesti noorte meister

Jana Vill                                  Eesti juunioride meister  

Liza Šeibak                             Eesti noorte meister

Artur Danilov                          Eesti juunioride meister

Daniil Butšnev                        Eesti juunioride meister   

Erik Kabanov                          Eesti juunioride meister   

Makar Vdovitšenko                Eesti juunioride meister   

Mark Ahven                            Eesti juunioride meister

Pavel Volkov                          Eesti noorte meister

Kristina Jegorova                    Eesti meister

Nora Saeed                             Eesti meister

Deniss Kormilin                      Eesti meister

Vlad Romanjuk                      Eesti meister

Allveeujumine

Anastassia Radtšenko             Eesti meister noorimas vanuserühmas

Anna Denissova                      Eesti meister noorimas vanuserühmas

Aleksandr Drozdov                Eesti täiskasvanute meister

Maksim Merkuri                      Eesti veteranide meister

Jalgpall

Nõmme Kalju meeskonna liikmed, kes aitasid kaasa Eesti meistritiitli võitmisele

Igor Subbotin                         Eesti meister jalgpallis,  Nõmme Kalju parem poolkaitsja

Vladimir Avilov                      Eesti meister jalgpallis,  Nõmme Kalju keskkaitsja

Võistlustants

Konstantin Gorodilov ja Dominika Bergmanova           Eesti meistrid 10-tantsus  

Kõrged saavutused mainekatel rahvusvahelistel võistlustel

Konstantin Gorodilov ja Dominika Bergmanová   Euroopa meistrid ja maailmameistrid 10-tantsus

Тaekwondo

Anastassia Boiko                    Euroopa kadettide meistrivõistluste pronks, maailma karikavõistluste pronks, Euroopa karikavõitja ja medalist

Dajana Babenko                      Maailma juunioride karikavõistluste hõbe, Euroopa karika kadettide pronks

Jelena Zadorina                       Maailma juunioride karikavõistluste pronks

Daniel Hallop                          Maailma juunioride karikavõistluste pronks, meeskondlik hõbe ja pronks

Erik Lavrov                             Euroopa kadettide meistrivõistluste kahekordne pronks

Lauatennis

Karina Grigorjan                     Baltikumi meeskondlik meister, Põhjamaade juunioride meistrivõistluste võistkondlik hõbe,  Põhjamaade meistrivõistluste võistkondlik pronks 

Alina Jagnenkova                    Baltikumi meeskondlik meister,  Põhjamaade juunioride meistrivõistluste võistkondlik hõbe,  Põhjamaade meistrivõistluste võistkondlik pronks  

Sumo

Rasmus Liisma                        Euroopa noorte meistrivõistluste hõbe ja pronks, Euroopa kadettide meeskondlik meister

Aleks Tolstjakov                     Euroopa juunioride sumo meistrivõistluste 5. koht

Võitlussambo

Aleksandr Marmeljuk             Euroopa meistrivõistluse 7. koht võitlussambos, Kõrgõzstani ülemaailmsete nomaadide mängude pronks kasahhi rahvuslikus maadluses

 Allveeujumine

Anna Denissova                      Euroopa juunioride karikavõistluste hõbe

Аnton Issatšenko                    Euroopa juunioride karikavõistluste kahekordne võitja ja pronks

Aleksandr Drozdov                Maailmameistrivõistluste 9. koht 100 meetri distantsil

Мaksim Merkuri                      Maailma karikavõistluste hõbe ja pronks veteranide arvestuses

Poks

Pavel Semjonov                      Balti riikide profipoksijate meistrivöö valdaja

Treenerid 2018

Robert Dubrovin, male

Edgar Avtšijev, male

Arina Garšina, ujumine

Robert Dubrovin, ujumine

Sergei Marmeljuk, džuudo, sambo

Kazbulat Šogenov, taekwondo

Aleksandr Kasjantšuk, reaalne aikido

Nikita Turok, aikido

Jevgeni Golovatš, poks

Andrei Malahhov, poks

Ivan Šumjakov, poks

Vadim Nikiforov, poks

Dmitri Mešerjakov, aikido

Marina Vegenrof, lauatennis

Мaksim Merkuri, allveeujumine

Jelena Smirnova, allveeujumine

Maria Zavjalova, allveeujumine

Andrei Arno, ujumine

Tatjana Borodina, ujumine

Aljona Hatina, ujumine

Tanel Renter, kreeka-rooma maadlus,   sumo

Jelena Agafontseva, iluvõimlemine

Maria Meniv, iluvõimlemine

Galina Kedrina, iluvõimlemine

Valeri Brõlin, jalgpall

Aleksandr Kruglov, jalgpall

Nikita Brõlin, jalgpall

Andrei Borissov, jalgpall

Sergei Frantsev, jalgpall

Aleksandr Mustafin, jalgrattasport

Oleg Vassiljev, jalgrattasport

Deniss Gradusov, korvpall

Eduard Korotin, võistlustants

Parim spordivõistlus 2018

VII Maardu rahvusvaheline iluvõimlemisturniir Baltikumi sügis 2018" , Jelena Agafontseva

Parim meeskond 2018

Jalgpallimeeskond Maardu Linnameeskond (Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliiga võitja)

Parim naissportlane

Jelena Smirnova (allveeujumine)

Parim meessportlane 2018

Konstantin Gorodilov, koos Dominika Bergmanovága (10- tantsu maailmameistrid, esimesed maailmameistrid Maardu linna ajaloos)