Maardus tõsteti taas lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide palgamäärasid

Eilsel Maardu Linnavolikogu istungil toetasid saadikud määrust, mis kehtestab lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide uued töötasu alammäärad täistööajaga töötamise korral.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi sõnul vajab lasteaiaõpetajate töö jätkuvalt suuremat väärtustamist. „Riik on lasteaiaõpetajate töötasude ühtlustamiseks appi tulnud, toetades neid omavalitsusi, kes on ise valmis palgatõusu panustama. Ka sel aastal saime koostöös riigiga taas tõsta töötasusid meie lasteaedades töötavatele õpetajatele ja tugispetsialistidele", teatas linnapea.

Alates 01. jaanuarist 2019 kehtestati Maardu lasteaedade magistrikraadiga õpetaja ja tugispetsialisti töötasu alammääraks täistööajaga töötamise korral vähemalt 1250 eurot  kuus ning õpetaja ja tugispetsialisti töötasu alammääraks on täistööajaga töötamise korral 1125 eurot kuus.

Magistrikraadiga õpetajatele ja tugispetsialistidele töötasu alamäära kehtestamisel 1250 euroni tõuseb nende palk keskmiselt 200 euro võrra. Kõrgharidusega lasteaiaõpetajate ja tugispetsialistide töötasu alamäära kehtestamisel 1125 euroni tõuseb nende palk keskmiselt 75 euro võrra. Kesk- ja keskeriharidusega õpetajatele ja tugispetsialistidele töötasu alamäära kehtestamisel 1125 euroni tõuseb nende palk keskmiselt 145 euro võrra. Kokku tõuseb töötasu alates 1. jaanuarist 2019 101 ametikohal.

Määrusega taotletav eesmärk on lähemate aastate jooksul võrdsustada alushariduse pedagoogide töötasu üldhariduskoolides töötavate pedagoogide töötasuga.