Muudatused Maardu linna piirkonnapolitseinike töös

Esimesest oktoobrist 2014. a jõustunud reformid politseis on toonud kaasa teatavad muudatused ka Maardu linna teenindavate politseiametnike töös. Maardus jätkavad tööd kaks piirkonnapolitseinikku. Neist üks teenindab lisaks ka Jõelähtme valda. Lisaks alustas oktoobri algusest tööd uus noorsoopolitseinik, kelle tööpiirkonnaks on Maardu linna ja Jõelähtme valla haldusterritoorium.

Muudatuste tagajärjel vähendatakse piirkonnapolitseinike reageeriva ja menetleva töö mahtu ning seeläbi suureneb piirkonnapolitseinike probleemipõhine ennetustöö. Piirkonnapolitseiniku ülesanne on kogukonna turvalisust mõjutavate probleemide väljaselgitamine ja nende lahendamine kaasates vajadusel teisi politsei struktuuriüksusi ja/või politsei koostööpartnereid.  Piirkonnapolitseiniku ülesanne on ka teavitada koostööpartnereid (eelkõige kohalikku omavalitsust) probleemolukordadest (eelkõige sotsiaaltöö valdkonda kuuluvatest) ja abi vajavatest isikutest ja osaleda nende probleemide lahendamiseks loodud koostöövõrgustike ümarlaudades.

Alates oktoobrist kuuluvad Maardu linna teenindavad piirkonnapolitseinikud Põhja prefektuuri Ida-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse Ida-Harju konstaablijaoskonna alla. Piirkonnapolitseinikena jätkavad Jevgenia Jakobson (tel 612 4663; e-post: jevgenia.jakobson@politsei.ee) ja Roland Meritee (tel. 612 4639; e-post: roland.meritee@politsei.ee). Lisaks on endiselt Ida-Harju politseijaoskonna Maardu maja kontaktideks klienditeenindaja telefon 612 4611 (elektroonsed avaldused, avalike ürituste kooskõlastuse taotlused saata pohja@politsei.ee). Politsei üldine kliendiinfo telefon 612 3000 (esmaspäevast reedeni 8.00-18.00).

Alates oktoobrist töötab Maardu linna ja Jõelähtme valla teeninduspiirkonnas noorsoopolitseinik Oksana Sviridenko, kelle töökoht asub aadressil Karjääri 11, Maardu. Noorsoopolitseinikuga saab ühendust telefonil 612 4667 ja e-posti aadressil oksana.sviridenko@politsei.ee .

Piirkonnapolitseinike ja noorsoopolitseiniku elanike vastuvõtt toimub jätkuvalt Maardus aadressil Karjääri 11 esmaspäeviti kell 09:00-11:00 ja kolmapäeviti kell 17:00-19:00. Kuigi elanike vastuvõtuaeg on kaks korda nädalas, saab vajadusel kokku leppida teise aja piirkonna- või noorsoopolitseiniku tööaja raames.

Ida-Harju konstaablijaoskonda juhib piirkonnavanem Marili Tammiste. Piirkonnavanema elanike vastuvõtt Ida-Harju konstaablijaoskonnas toimub esmaspäeviti kell 09:00 – 11:00 aadressil Karjääri 11, Maardu. Piirkonnavanema kontaktandmed: marili.tammiste@politsei.ee, telefon 612 4637.

Juhime tähelepanu sellele, et kui olukord nõuab kohest politsei sekkumist ja olukorra lahendamist kohapeal (nt, kui on oht elule, tervisele, süütegu hakatakse toime panema või on vahetult toime pandud), siis tuleb pöörduda hädaabinumbril 110.

Koostöös loome turvalisust,

Ida-Harju konstaablijaoskond