Suve esimesel päeval tähistab Maardu suurejooneliselt rahvusvahelist lastekaitsepäeva

Laupäeval 1.juunil kell 12.00 kuni 17.00 toimub Maardus Kellamäe pargis Rahvusvahelise Lastekaitsepäeva tähistamine, millest kutsutakse osa võtma täiskasvanuid ja lapsi. Pidu algab lastetranspordi värvika paraadiga, mis stardib Nurga Keskuse (Nurga 1) juurest kell 11.00.

Maardu linnapea Vladimir Arhipovi arvates on lastekaitsepäev ühiskonnale meeldetuletuseks vajadusest kaitsta lapse õiguseid, et kõik lapsed kasvaksid üles õnnelikena, õpiksid ja tegeleksid südamelähedaste asjadega. „Kaasaegses maailmas ei jätku meil tihtipeale aega elamiseks ning pöörame sageli lastele vähe tähelepanu. Ma soovin panna kõigile meile,  täiskasvanutele, südamesse, et suhtlemine oma lapsega ja olla tema jaoks parimaks sõbraks on ülitähtis.  Mängige oma lastega, jalutage nendega, õppige koos. Jagage nende maailma, uskuge neisse ja meie omalt poolt püüame teha kõik, et väikestel maardulastel oleks meie linnas hea elada", lisas Vladimir Arhipov.

Fantaasiarikalt kaunistatud laste transpordi paraadi osalejad kogunevad Nurga Keskuse juurde, kust nad kell 11.00 lähevad linna peatänavat mööda Kellamäe parki. Keskpäeval algab pargis tiigi juures meelelahutusprogramm lastele. Külalistele esinevad noorte tantsukollektiivid ning kõik täiskasvanud ja lapsed saavad tutvuda politsei, Päästeteenistuse ja Eesti Kaitseväe tehnikaga. Lapsed ja täiskasvanud saavad osaleda loomingulistes konkurssides, mis toimuvad Noortekeskuse telgis. Laste jaoks püstitatakse tasuta batuut. Kohapeal töötavad mitmed müügipunktid, kus pakutakse sooja toitu, suhkruvatti ja alkoholivabasid jooke. Soovijad võivad tasuta osaleda mini-rongiga ekskursioonil mööda Maardut ja selle ümbruskonda. Rong väljub kell 12.30, 13.15 ja 14.00 „Rimi" kaupluse vastas olevast peatusest.

Pidustused jätkuvad pühapäeval 2. juunil kell 13.00 võistlustega Maardu skate-pargis. Ekstreemspordi armastajad saavad võtta mõõtu freestyles BMX jalgratastel, tõukeratastel ja ruladel.

1. juuni pidustuste programm

11.00 – Laste transpordi paraadi algus (Nurga Keskus)

12.00 – Avamine (Kellamäe park)

12.10 – „Art Arena" teatristuudio meelelahutuslikud programmid