Töötukassa messil on üle 80 tööandja, noortele antakse nõu, kuidas suveks tööle saada, vanematele jagatakse IT teadmisi

Tallinnas, Kultuurikatlas toimub 2. aprillil Eesti Töötukassa töö- ja karjäärimess. Kohal on üle 80 tööandja ja koostööpartneri. Tööpakkumisi on erinevatest valdkondadest ja erineva iseloomuga – pakutakse nii täis- kui osalist tööajaga ning ka hooajalisi tööampse.

Tööturul toimuvad muutused annavad märku sellest, et mõned ametid kaovad, töökohad viiakse Eestist ära ja tarvis on uusi oskuseid omandada. Töömess on hea võimalus uue töö otsimiseks, karjäärinõustajatega kohtumiseks ning õppimisplaanide tegemiseks.

Messile on oodatud ka täna töötavad inimesed, kellele töötukassa pakub mitmeid koolitusvõimalusi. 50+ vanuses inimesed on oodatud IT töötuppa. IT oskused on tööturul järjest olulisemad ja seetõttu on vajalik enda teadmisi uuendada, värskendada oma isiklikku tarkvara. Messil saab töötukassa inimeste käest infot, milliseid tasuta IT koolitusvõimalusi töötukassa pakub tööl käivatele inimestele, kust peaks alustama koolituste otsimist ja mida õpetatakse.

Oodatud on ka noored. Seminaril „6 maasikat töömaiale noorele"  arutlevad tööandjad üheskoos noortega selle üle, millised on tööandja ootused tööd otsivale noorele, kuidas noor oma töösooviga nendeni kõige paremini jõuab ning mida ettevõtted noortele pakuvad. Toimub messimäng, kus loositakse välja suvised malevakohad noortele.

Karjääriseminar „Meie inimesed – meie võimalused 6.0" keskendutakse sel korral  põlvkondade vahelisele kogemuste jagamisele ning hakkamasaamisele isiklike kriisidega – olgu need finantsraskused või suured ja ootamatud muutused. Samuti räägitakse, kuidas töötajaid hoida ja tulevikuks ette valmistada. Karjääriseminarist tehakse otseülekanne ERRi veebilehel. Karjääriseminari ettekannetele on tagatud viipekeelne tõlge.

Kui puudub võimalus külastada töö- ja karjäärimessi Kultuurikatlas, siis on juba eelmisest nädalast võimalik osaleda virtuaalmessil.

Mess uksed on avatud kõigile, kes otsivad tööd või soovivad muutust tööelus kella 11.00-17.00 ja töömess on tasuta. Tööpakkujatega saab tutvuda SIIN

Lisainfo:

Merle Haug