Vaba aja veetmise võimalused

 

Põhilisteks spordiobjektideks Maardu linnas on munitsipaalomandis olevad spordiehitised: Maardu linna staadion; Kallavere Keskkoooli spordisaal, tennise- ja spordiväljak; Maardu Gümnaasiumi võimla ja spordiväljak; Maardu Põhikooli spordisaal.

 

Lisaks nendele on eraomandis olev Maardu Spordikeskus, kus asub 25 m ujula, lastebassein, täismõõtmetega korvpalliväljak, võrkpalliväljak ja jõusaal.

 

Lahe Spordikeskuses on jõusaal ja aeroobikasaal. 

Linna spordiehitisi kasutavad nii organiseeritud sporditegevust korraldavad spordiklubid kui ka tervisespordi harrastajad. Tervisespordi harrastajatele on loodud võimalused sportimiseks nii sise- kui ka välistingimustes. Suusaspordi harrastajatele on  suusarada, Maardu staadionil on liuväli. Täiendava teenusena osutatakse uisuvarustuse laenutamist. Lisaks on tervisesportlaste käsutuses kergliiklustee, terviserajad ja väiksemad spordiplatsid Muugal (võrkpalliplats ja jalgpalliväljak).

Puhkuse veedavad Maardu elanikud  Maardu järve ääres. Seal võib  suviti näha rohkesti kalamehi. Talvisel ajal on rahvalikuks spordiks  aga saanud jääalune kalapüük.

Linna ümbritseb avar roheline ala. Väike puudesalu Maardu piiril on aga muudetud pargiks, mis lausa kutsub sinna jalutama. Parki on rajatud istekohad, vastavates lõkkepaikades on võimalik  korraldada piknikuid.

Linna pikemasse 2035. aastani kestvasse arendusplaani on lülitatud suure lõbustuspargi loomise idee, kus oleks rohkesti atraktsioone nii lastele kui täiskasvanuile.

Perspektiivis plaanitakse linna vabaõhuürituste korraldamine üle viia Loodeparki (vt. pargi eskiisprojekt)
 

Linnas on kaasaegne rulapark. Pea 750 ruutmeetri pindalaga rulapark on omanäolise lahendusega ning pakub erinevad võimalused nii algajatele, kui ka edasijõudnutele. Esindatud on nii tehnilised elemendid, kui ka kiired ja adrenaliinirohkemad elemendid. Rulapark on mõeldud kõigile ekstreemspordi sõpradele olenemata vanusest, kes saavad sõita tõukeratta, rula, trikiratta ja trikiuisudega.

Turism