21-23. juunil toimub Tallinnas lauluväljakul Eesti Vabariigi juubeliaasta vabariiklik võidupüha paraad ja maakaitsepäeva tähistamine

Tänavu Kaitseliidu poolt korraldades peetakse Eesti Vabariigi juubeliaasta vabariiklik võidupüha paraad ja maakaitsepäev Tallinnas lauluväljakul.

Tähistatakse ka Kaitseliidu 100. aastapäeva, mille puhul on paraadi rivis kõik Kaitseliidu struktuuriüksused: Naiskodukaitse, Noored Kotkad, Kodutütred, Kaitseliidu kool, küberkaitseüksus ja kõik malevad. Kokku on paraadil Kaitseliit esindatud üle 1600 inimesega. Maakaitsepäeva näitusel lauluväljakul tutvustatakse elanikkonnale kaitsejõudude varustust, tehnikat ja valmisolekut riigi kaitsmisel. Seekord on lisaks tavapärasele Kaitseliidu ja kaitseväe tehnikale väljas vabadussõjaaegse soomusauto Estonia koopia koos meeskonnaga.

Nii maakaitsepäev kui ka Harjumaa XXIII maakaitsepäev leiavad aset sel aastal ühiselt lauluväljakul, mis kulmineerub traditsiooniliselt presidendi poolt süüdatud Võidutule jagamise tseremooniaga 23. juunil Tallinnas Jüriöö pargis. Võidutuled jagatakse Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimehe ja Tallinna linna esindaja poolt kõikidele 16 Harjumaa omavalitsusele ning 8 Tallinna linnaosale. Pidulikul tulejagamise tseremoonial rivistub üles Vahipataljoni auvahtkond ning mängib Kaitseväe orkester.