Alates 1. juulist sõidavad avalikel bussiliinidel 100 ja 101 tasuta koolieelikud, õpilased ja pensioniealised inimesed

28. juunil kehtestas Maanteeamet peadirektori käskkirjaga uued piletihinnad avalikel bussiliinidel Harju-, Rapla-, Lääne-Viru ja Lääne maakonnas, mis hakkavad kehtima 1. juulist 2018.

Vastavalt uuele korrale saavad Harjumaal tasuta sõidu õiguse kuni 20-aastased ja vanemad kui 62-aastased inimesed, kes on bussist või muudest müügipunktidest ostnud ühiskaardi ning enda sõidu valideerinud.

Tööealistele inimestele vanuses 20-62 kehtivad 1. juulist avalikel bussiliinidel 100 ja 101 järgmised piletihinnad:

Tsoon

Sularahaga üksikpilet

Elektrooniline üksikpilet

30. päeva pilet (Harju maakonna liinid)

30. päeva pilet (Tallinn ja Harju maakonna liinid)

1 tsoon  (Tallinn)

0,90 eur          (kestab 1 tund)

0,72 eur

13,50 eur

32,80 eur

1 ja 2 tsoon (Maardu-Tallinn)

1,60 eur         (kestab 1,5 tundi)

1,28 eur

24,00 eur

44,00 eur

Bussis piletimüügi kiiremaks ja sujuvamaks toimumiseks tasub ühiskaart isikustada.

Avalikel ja kommertsliinidel jäävad 1.juulist 2018 kehtima Maardu Linnavolikogu poolt kinnitatud ja seni kehtinud sõidusoodustused.

Tasuta sõidu õigus kommertsliinidel on alljärgnevatel isikutel:

1) 63-aastased ja vanemad pensionärid (Maardus registreeritud);

2) 3- ja enamalapselise pere lapsed ja üks vanem (Maardus registreeritud);

3) Tšernoboli AEJ avarii likvideerimistöödest osavõtjad (Maardus registreeritud);

4) alla 16-aastase puudega lapse saatja;

5) sügava puudega 16-aastase ja vanema isiku saatja;

6) Maardu linna aukodanikud;

7) vormiriietuses Eesti Vabariigi politseiametnikud ja kaitseväe vormiriietuses ajateenijad.

Soodushinnaga ( 40% võrra madalam) 30 päeva pileti hind kommertsliinidel alljärgnevatele isikutele:

1) Eesti Vabariigis üldhariduskoolides õppivad õpilased (Maardus registreeritud);

2) Eesti Vabariigis õppivad üliõpilased ajavahemikul 01. septembrist kuni 20. juunini (Maardus registreeritud);

3) kuni 63-aastased pensionärid (Maardus registreeritud);

4) Maardu linna üldhariduskoolides, lasteaedades või huvikoolides alaliselt või ajutiselt töötavad pedagoogid 20.augustist kuni 20.juunini (Maardus registreeritud).