Esmaspäeval 12.04.2021 toimub COVID-19 vaktsineerimise avalik infotund vene keeles

Esmaspäeval 12. aprillil algusega kell 14.20 toimub vaktsineerimise infotund vene keeles, kus antakse ülevaade COVID-19 vaktsineerimise hetkeseisust Eestis ning tervisevaldkonna eksperdid vastavad COVID-19 vaktsiine ja vaktsineerimise korraldust puudutavatele küsimustele. Infotundi on võimalik vaadata ka eestikeelese sünkroontõlkega.

„Tunnustan kõiki tervishoiutöötajaid, kelle toel on praeguseks end vaktsineerinud üle viiendiku Eesti täisealistest inimestest ja sellega vähemalt ühe vaktsiinidoosiga COVID-19 haiguse eest kaitsnud. Meie esmane ja olulisim eesmärk on kaitsta vaktsineerimisega COVID-19 haiguse suhtes kõige haavatavamaid ehk kõrge ea või tervise tõttu riskirühma kuuluvaid inimesi, kes võivad põdeda COVID-19 haigust raskelt ja vajada haiglaravi. Nii saame kaitsta tervishoiusüsteemi ülekoormuse eest ja liikuda järk-järgult tagasi võimalikult tavapärase elukorralduse juurde," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik. „Eesti inimeste huvi vaktsineerimise vastu on positiivselt kõrge ning arusaadavalt kaasneb sellega ka palju küsimusi. Seepärast teeme vahekokkuvõtte vaktsineerimise seisust Eestis ning vastame koos ekspertidega vaktsiine ja vaktsineerimise korraldust puudutavatele küsimustele."

Infotunnis saavad sõna ja vastavad inimeste küsimustele Natalia Pervjakova Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramust, ravimiameti ohutusjärelevalve büroo juht Maia Uusküla, perearst dr Arina Terep, Tallinna Kiirabi peaarst Raul Adlas, terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Irina Filippova, sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse ning tervise- ja tööminister Tanel Kiik. Infotundi modereerib ajakirjanik ja saatejuht Andrei Titov.

Kuulajatel on võimalik infotunni ajal esitada ekspertidele küsimusi läbi internetikeskkonna worksup: www.worksup.com, märksõna: „vaktsineeri". Keskkond avatakse küsimusteks infotunni alguses. Samuti on võimalik küsimusi esitada telefonil: 54 690 666. Infotunnil on sünkroontõlge nii vene viipekeelde kui ka eesti keelde. Infotundi kannavad üle ETV+ ning uudisteportaalid rus.err.ee, rus.delfi.ee ja rus.postimees.ee.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.